Jump to content



Βοηθεια με μοντα κουτιου


NiRou

Recommended Posts

Εχω ενα κουτι στο οποιο θα βαλω το παλιο μου hardware.Θελω να του κανω καμια μοντα για να ειναι πιο ωραιο,τα οποια ειναι τα εξης:

1)Κοψιμο πλαινου πλαισιου και τοποθετηση Plexiglass.

Τα μονο εργαλια που εχω ειναι σεγα,dremel δεν εχω.Να το κοψω με την σεγα βαζοντας του λαμα για μεταλλα?Ειναι ευκολο?

2)Βαψιμο κουτιου.

Απο βαψιματα ειμαι ασχετος και δεν λεω να το παω σε βαφειο.Το κουτι θελω να το βαψω μαυρο.Αφου γυαλισω με το γυαλοχαρτο το σιδερενια κομματια τι κανω?Και σε καποια μερη που ειναι πλαστικα πως τα βαφω?

3)Τρυπα για 120mm fan.

Την τρυπα αυτη που θα ειναι στο top να το κανω με την σεγα ή να βρω "μυτη" για το κρουστικο τρυπανι που εχω??Ποιο ειναι πιο ευκολο

Ευχαριστω.. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να το θέσω διαφορετικά

Αν το κουτί σου είναι κάποιο παλιό, απλό που τεσπα δεν αξίζει και δεν θες απλά να το κάνεις για χάρη δημιουργίας έχουμε και λέμε:

Από την στιγμή που δεν θες να το πας σε βαφείο πας προς σπρέι μεριά

1. Αστάρι

2. Σπρέι ματ μαύρο

Τα δύο παραπάνω απο 1 μπουκάλι το κάθε ένα πες και βάλε και κάποια ντουκόχαρτα 15 ευρώ

3. Λάμα μετάλλου για την σέγα 6 ευρώ

4. Πλέξι για το παράθυρο 3-5 ευρώ

Αν πας σε ποτηροτρύπανο 12άρι πες 20ευρώ

15+6+5+20=46ευρώ

Εγώ σου λέω 40ευρώ

Ετοιμο πχ αυτό με πλαινό παράθυρο έχει 45euro

CoolerMaster Elite 430 | Skroutz.gr

Αξίζει;

Εκτός αν θες να το κάνεις για χάρη δημιουργίας οπότε αλλάζει το θέμα και λέμε άλλα μετά :)

Link to comment
Share on other sites

Ασταρι πρεπει να εχω.Αντι για ντουκοχαρτα αν χρησιμοποιησω "ψιλο" γυαλοχαρτο εχει διαφορα?Οσο για ποτηροτρυπανο καπου θα βρω να μου δανεισουν.

Link to comment
Share on other sites

και με τη σέγα γίνεται αλλά θέλει καλό χέρι. Τεσπα καλή τύχη απο εμένα αν και να ξέρεις το σπρέι δεν είναι ότι καλύτερο αν βάλεις βγάλεις το hardware σου 1-2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.