Jump to content



Aspire 5750G-2453G32MNKK Αξίζει ?


no_one1416003307

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω νέο laptop γιατί το παλιό μου είναι celeron δεν τραβα πολύ multitasking

Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω κάτι σε i5 πιστεύω είναι στην καλύτερη κατηγορια value for money αυτή η επεξεργαστές.

Η κύριος χρήση είναι για:

Πολλά tap ανοικτά στο Firefox και πολλές σελίδες ανοικτές.

Καθώς και 2-3 προγράμματα ανοικτά(όχι πολύ βαρετά) να τρέχουν.

Τι λέτε για αυτό το μηχάνημα ?

Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Κατασκευαστής ACER (LX.RXL02.089)

Διάσταση οθόνης 15.6'' Ανάλυση 1366 x 768

Λειτουργικό Windows 7 Home Premium GR/EN 64-bit

Επεξεργαστής Intel Core i5-2450M (2.60GHz)

Μνήμη 3GB DDR3 - 1333MHz

Κάρτα γραφικών Nvidia GeForce 610M - 1024MB

Σκληρός δίσκος 320GB, 5400rpm

Οπτικά μέσα DVD-RW

Δίκτυο Ethernet 10/100/1000Mbps, Wi-Fi

Web camera 1.3 Megapixels

Μπαταρία 6 Cell Li-Ion

Είσοδοι/Έξοδοι Multi-in1 card reader (SD, MMX, MSPRO, xD), 3xUSB 2.0

1x HDMI με υποστήριξη DHCP, 1xVGA, 1xHeadphone/speaker out, 1xMicrophone in Διαστάσεις (πλάτος x βάθος x πάχος) 382 x 253 x 33 mm

Βάρος 2.60kg (Βάρος αποστολής 6 Kg)

Βασικά όπως το βλέπω μπορεί να είναι λίγα τα ram του.. Ίσος χρειαστούν αναβάθμιση σε κάποια φάση..

Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας όμως

Το βρήκα στα 400 euro

Αξίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω υπόψη.. αυτό που έχω τώρα acer aspire είναι όμως δεν είχα ποτε κανένα πρόβλημα..το προηγούμενο μου όμως ήταν acer και μου έκανε μετά από κάποια χρονια προβλήματα καμένα input/outpout στο mobo και δεν δούλευε το πληκτρολόγιο,το δούλευα κάμποσο καιρό με εξωτερικό από την pcmcia card ..ήταν AMD όμως.. δεν ξέρω αν έπαιξε ρολο.

Σε αυτή την τιμή δεν βρήκα κάποιο που να πλησιάζει στα specs.

Και βασικά ελπίζω ότι τα τελευταία χρονια η acer ανέβασε λίγο την ποιότητα τις..

Link to comment
Share on other sites

Να ξερεις οτι τα acer εχουνε τη ταση να χαλανε, καλυτερα δες κατι ποιο επωνυμο: dell,toshiba,lenovo

ολα εχουν την ταση να χαλανε...δεν χρειαζετε να κανεις διαφημιση σε καποιους και δυσφημιση σε μια εταιρεια συγκεκριμενα...

Link to comment
Share on other sites

ολα εχουν την ταση να χαλανε...δεν χρειαζετε να κανεις διαφημιση σε καποιους και δυσφημιση σε μια εταιρεια συγκεκριμενα...

Οι 3 αυτες εταιριες εχουν το καλυτερο after sales support. Αυτο ειναι δεδομενο.

Προσωπικα και internetικα βλεπω πολλα acer να failαρουν, αρα ειμαι σε θεση να εκφερω αποψη δε νομιζεις? :)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.

Εγώ έχω ένα acer 5672wlmi

Και δουλεύει ακόμα σταθερά απο το 2005. Και δουλεύει και 18 ώρες την ημέρα.

Έχει θεματάκια βέβαια, δεν είναι άριστο βέβαια. Έχει φάει ζόρια. Το dvd νεκρό, έχει ξεβάψει σε κάποια σημεία που ακουμπάμε, αριστερά και δεξιά απο το mousepad, έχει θέμα θερμοκρασιών αν δουλεύει full power, αλλά δουλεύει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.