Jump to content



Scythe Mine 2 vs Mugen 3


alkibiadhs

Recommended Posts

Ποια απο τις 2 ειναι καλυτερες για socket Am3 και phenom II b50(ξεκλειδωτος athlon ii x3) και αργοτερα amd Fx 8120.

Η mine 2 υπραχει εδω pc1 και εδω SCYTHE Mine 2 (SCMN-2000)

και η Mugen 3 εδω pc1

Link to comment
Share on other sites

Η mine 2 έχει βάρος 1,150gr ενώ η mugen 3 825gr

Σίγουρα ειναι καλύτερη η mugen 3?

Νομίζω η mine 2 πρέπει να τα πηγαίνει καλύτερα..

Εχουμε review στο Jalapeno.

Αμφισβητεις την εγκυροτητα των αποτελεσματων ?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε παιδια η Mugen 3 (οχι η rev.B) αλλα δεν εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.

Σε σχεση με την mugen 2 rev.B εχει πολυ δυσκολοτερη εγκατασταση και τοποθετητε με διαφορετικο προσανατολισμο,με τον ανεμιστηρα να ριχνει το ζεστο αερα προς το πανω μερος του κουτιου και οχι προς τα πισω οπως στην mugen 2.

Απο αποψη θερμοκρασιων ειναι οπως την περιμενα η idle temperature επεσε περιπου 10 βαθμους και η load περιπου 25 επισης και τα vrm σε idle επεσαν 5 βαθμους και σε load 3.

Ακυρο ειδα ενα βιντεο τωρα και εγω την εβαλα λαθος τελικα...δεν ξαναμπαινω ομως στην διαδικασια να την εγκαταστησω σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε παιδια η Mugen 3 (οχι η rev.B) Απο αποψη θερμοκρασιων ειναι οπως την περιμενα η idle temperature επεσε περιπου 10 βαθμους και η load περιπου 25 επισης και τα vrm σε idle επεσαν 5 βαθμους και σε load 3.

Ακυρο ειδα ενα βιντεο τωρα και εγω την εβαλα λαθος τελικα...δεν ξαναμπαινω ομως στην διαδικασια να την εγκαταστησω σωστα...

Υπαρχει review με τους 2 διαφορετικους τροπους τοποθετησης; Τα νουμερα που λες παντως δεν ειναι απλως καλα αλλα εντυπωσιακα...

Αμα δε βαριεσαι καποια στιγμη τη γυριζεις 90 μοιρες να δεις. Ειναι καλος συνδυασμος σχεδιασμου, αποδοσης και τιμης παντως...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει review με τους 2 διαφορετικους τροπους τοποθετησης; Τα νουμερα που λες παντως δεν ειναι απλως καλα αλλα εντυπωσιακα...

Αμα δε βαριεσαι καποια στιγμη τη γυριζεις 90 μοιρες να δεις. Ειναι καλος συνδυασμος σχεδιασμου, αποδοσης και τιμης παντως...

Δες αυτο το βιντεο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=RwLq1P3kOrY]Scythe Mugen 3 PCGH Edition CPU Cooler Installation at HiTechLegion.com - YouTube[/ame] στην αρχη σου δειχνει οτι μπορεις να βαλεις τα brackets και απο τις 2 μεριες,εμενα ουτε που μου περασε απο το μυαλο να τα γυρισω οποτε τωρα την αφηνω ετσι.

Σε αυτον φενεται πολυ ευκολη η εγκατασταση γιατι η μητρικη ειναι βιδωμενη στο case που εχει και απο πισω ανοιγμα οταν ομως η τοποθετηση γινει εκτος case δυσκολευει αρκετα γιατι καπως πρεπει και η μητρικη να μενει σταθερη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.