Jump to content



Ψάχνω ένα mATX case


AnimaTronic

Recommended Posts

Ρε παίδες, ρίξτε μια βοήθεια...

Ψάχνω ένα mATX case με τα εξής χαρακτηριστικά:

-Εσωτερικά να είναι full μαύρο

-Τα fans του να μπορούνε να αλλαχθούνε χωρίς μόντες και λοιπές ιστορίες (πχ στο Silverstone TJ08-e νομίζω πως το μπροστινό fan θέλει "ιστορία" για να αλλαχθεί)

-Τα καλώδια του front panel να είναι full μαύρα, όπως στο Corsair Carbide 300R (οχι μαύρα μέχρι λίγο πριν το τέλος και άσπρα, κόκκινα, κίτρινα, μπλέ στο τέλος, πριν το κούμπωμα).

Σκεφτόμουν το Fractal Design Arc Mini, αλλά δεν έχει το 1. και το 3. Οι άσπρες υποδοχές δίσκων και τα άσπρα καλύματα για τις θύρες επέκτασης είναι εύκολο να γίνουν μαύρα (βάψιμο κλπ.); Επίσης πώς μπορούν να "μαυρίσουν" τα καλώδια του front panel στο τέλος τους;

Αν το Corsair Carbide 300R έβγαινε σε mATX, δε θα άνοιγα αυτό το thread :p

Thankss!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελειc mATX exclusive κουτι?

Παρόλο που εγώ το ψάχνω, δεν είναι για μένα. O κολητός θέλει ντε και καλά mATX. Για ρίξε καμιά ιδέα (mATX or ATX) μπάς και τον ψήσω, γιατί μου έχει φάει τη ζωή...

EDIT: Ναι sorry γι' αυτο που έσβησες, αλλά ανέβασα πίεση και μου βγήκε αυθόρμητα :p

Link to comment
Share on other sites

Κοιταγα προσφατα mATX κουτακια για γνωστο "μουτρο" του φορουμ.

Αυτο που μου κεντρισε το ενδιαφέρον χωροταξικά/σχεδιαστικα ειναι το FT-03/FT-03 Mini

axOgT.jpg

Πολυ γουστοζικα ε?

Link to comment
Share on other sites

το κουτι της υπογραφης μου.ιδιο με το tj08-e που ειπες,αλλα με 2*120μμ ανεμιστηρια μπροστα που αλλαζονται ευκολα.πρεπει να ειναι το καλυτερο μικρο που κυκλοφορει.για τα καλωδια που ψαχνεις τελειως μαυρα,δυσκολο το βλεπω.μονο την corsair εχω δει να τα εχει ετσι...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15866]asbatey[/MENTION]

@NTG

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Φαίνεται οτι βρήκαμε άκρη με το φιλαράκι. Του αρέσει λέει αυτο που προτείνεις asbatey.

Ευτυχώς ένιωσε οτι μάλλον δε θα βρούμε κάτι που να πληρεί ολες τις παραπάνω προϋποθέσεις :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.