Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

όχι δεν πιστεύω ότι η μνήμη χαρίζει fps αλλά καλό είναι να έχεις να δίνεις Ram

από εκεί και πέρα +50 mhz δεν δίνει τόσα fps με την καμία, και όσο για το boost έχει και η referernce επομένως το ίδιο είναι.

δεν λεω οτι reference δεν εχει max boost απλα δεν ξερουμε που boostaroyn και οι δυο ...τεσπα

Αν κοιταξεις θα βρεις κι αλλα παιχνιδια που εχουν τετοιες διαφορες far cry 53 vs 62,...bf4 64 vs 74....

ετσι ηταν και παλιοτερα με τις oc edition vs reference σε καποια games

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως με 8gb system ram με έχει πετάξει λέγοντας μου οτι the system has run out of memory... πρώτη φορά στα χρονικά είδα τέτοιο μήνυμα

Πρέπει να είναι πολύ un-optimized. Δε θα περίμενε κανείς με τέτοιο οπτικό αποτέλεσμα να θέλει τόσους πόρους, κατά τη γνώμη μου.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πέρασα το mod the worse άλλαξε τα γραφικά αλλα μέσα στο βάθος φαίνονται κάπως μουντά τα γραφικά, αυτό εξαφανίζεται μονο όταν zoomaro κάτι ,μήπως γνωρίζει κάποιος να το fixάρω

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα εχτες, ωραια γραφικα με το Mod.

30-35 fps εχω γενικα (ανεβαινει προφανως σε ποιο κλειστους χωρους) οταν τρεχω μεσα στη πολη στην αρχη ειμαι.

Καλα ειναι ? i 4670, 8gb ram, 280X στοκ ολα @ 1920χ1200 , high ( ακομα και Ultra νομιζω τα ιδια πιανω) (ati drivers 13.xx)

Περιμενα καμια 10αρια παραπανω ειναι η αληθεια γιατι αρχιζει να ενοχλει οταν πεφτει απο 30

Link to comment
Share on other sites

δεν σου θολώνει καθόλου το βάθος προστά σου?

άλλαξες κάτι όπως λένε από high στο ultra στα έγγραφα σου? η εγώ έκανα πατάτα:pleasantry:

Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

πέρασα το mod the worse άλλαξε τα γραφικά αλλα μέσα στο βάθος φαίνονται κάπως μουντά τα γραφικά, αυτό εξαφανίζεται μονο όταν zoomaro κάτι ,μήπως γνωρίζει κάποιος να το fixάρω

Θα πας στα options και θα απενεργοποιήσεις την επιλογή depth of field

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Game Over για πρωτη φορα.Μ ολα τα σοβαρα side mission, εκτος απο 4 τραγουδακια που καπου μου ξεφυγαν.:whistling

Πολυ καλο το story μ αρεσε πολυ,θα το ξαναπαιξω συντομα.

Αν ηταν και καλογραμμενο θα ηταν κορυφαιο.

Watch_Dogs_2014_08_03_16_00_42_047.jpg

Το wallpaper της πολης στο τελος ολα τα λεφτα.

Watch_Dogs_2014_08_03_15_53_40_107.jpg

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον δεν θέλει stuttering, ειδικά με SLI μιας και ειναι broken να περάσει αυτό:

Download Watch_Dogs - TheWorse Mod Version 1.0 Final with Maldo textures

Watch_Dogs - TheWorse Mod 1.0 Final Download

Θα βάλει στο textures -> HIGH mode και ολα τα αλλα ULTRA.

Τα Μaldo textures δειχνουν σαν ULTRA αλλα οριακα χειροτερα χωρις να το καταλαβαινεις. Δεν εχεις καθολου stutter, ειδικα σε multigpu λυσεις...

Πριν πεταχτείτε ΑΤΙακιδες, με 290Χ CF που τεσταρα το game παει 1000 φορες χειρότερα απο NVIDIA SLI 780gtx.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα fps; Έχει το γνωστό απότομο framedrop;

unplayable...

Σαν αίσθηση παιχνιδιού στα 3 setup που εχω αποψη: 780gtx SLI > 780 gtx >> 290X CF

....με τα παντα στα ultra!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Νταξ, κάπως έφτιαξε το παίγνιο πάντως. Πάλι βαράει κάτι 45ρες στο άκυρο - και τα 45 αυτού του παιχνίδιού είναι ΠΟΛΥ άσχημα, αλλά playable.

Και έχει μεγάλη σημασία τα fps με το πως συμπεριφέρονται τα αυτοκίνητα. Για κάποιο λόγο είχα παγωμένα 60 φπς σε ένα κυνήγι που οδηγούσα ένα μπρίκι (αυτό που μοιάζει με παλιά σούπρα). Λέω πωωωωωωωωω, σπέρνει το αμάξι, αυτό θα παίρνω από εδώ και πέρα. Έ μετά, 45fps με το ίδιο αυτοκίνητο πάλι, βάρκα στο γυαλό.

BTW τρελό memory leak. Ξεκινάει 3.8GB και φτάνει 6.8. Κλείνεις, ξανα-ανοίγεις στην ίδια περιοχή, τσουπ 3.8 πάλι...

Καλούτσικο πάντως. Επίσης η δυσκολιά ανεβαίνει κατακόρυφα. Για όσους το παίζουν πρώτη φορά συμβουλές:

1) Grenade launcher (τα explosives γενικά) και stealth pistol/uzi είναι must.

2) Κράφτινγ πίπες (συσκώτηση και την άλλη χαζομάρα για τα ελικόπτερα) στις τελευταίες αποστολές οπωσδήποτε.

3) Για $, το skill που σου μαρκάρει τους στόχους που έχουν πολλά φράγκα σπέρνει. ¨Ολα αυτού του tree βασικά (+ ΑΤΜ φράγκα) είναι καλά. 15k από ένα hack...yes please.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.