Jump to content



Kαλές?


x@nD3R

Recommended Posts

Ηι παιδιά! Θέλω να πάρω 2 dimmakia απο αυτά Λένε τίποτα? Ειναι συμβατές με το σύστημα μου? Με τις ψύκτρες τις AKASA που έχει στο site θα γίνει ένα μικρό αποτελεσματικό overclock?. Τέλος η μητρική μου δίνει ρεύμα μέχρι 2,8 ή 2.9. Μπορώ να κάνω κατι για να αλλάξει αυτό? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβός το ίδιο dimm από το eshop.... Με 2.8v έφτασε στα 240MHz (DDR480MHz) και Tt Blue DDR Heatsinks.

Το θετικό είναι ότι έχουνε LifeTime και με 2.9v πιστεύω να πηγαίνει 250MHz....

Το αρνητικό τους είναι το CL3.....

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και πριν δυο μηνες ειχα κι εγω τις ιδιες 2χ512 και δουλευαν dual πανω σε μια msi 875p neo fisr και με 3.0ghz επεξεργαστη δουλευαν καθημερινα στα 240 με 2.5-3-2-5- απο εκει και πανω τις δουλευα 5/4 γιατι εβγαζαν λαθη τωρα βεβαια δεν ειχα δοκιμασει ποτε να δωσω ρευμα παραπανω .Εγω παντως εμεινα αρκετα ευχαριστημενος γιατι μεχρι εκει που πηγαιναν δουλευαν σωστα χωρις λαθη και μπλε οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.