Jump to content



Ανταλλαγή μνημών Crucial Ballistix Tracer 800MHz 4-4-4-12 2.0V.


alexandertm8

Recommended Posts

Καλημέρα.

Πήρα πριν λίγες μέρες τις Crucial Ballistix Tracer 800MHz 4-4-4-12 2.0V αλλά δυστυχώς δεν είναι συμβατές με την Asus P5N-E SLI μητρική μου.

Οι μνήμες είχαν ελεγχθεί από τον πωλητή και προηγούμενο ιδιοκτήτη τους και είναι λειτουργικές.

Επικοινώνησα με την Crucial μέσω chat και μου επιβεβαίωσαν την μη συμβατότητα μεταξύ μητρικής και των παραπάνω μνημών.

Αν κάποιος έχει μνήμες με παρόμοια χαρακτηριστικά μπορώ να έρθω στο χώρο του για να ανταλλάξω τις μνήμες και πιθανότατα και δώσω μια χρηματική διαφορά.

Να γράψω -για αποφυγή παρεξηγήσεων- ότι στην επίσκεψη μου θα ήθελα να φέρω μαζί μου τροφοδοτικό, μητρική και λοιπά κομμάτια για να δω αν οι μνήμες που θα λάβω συνεργάζονται με το μηχάνημα μου.

Ευχαριστώ,

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Computer memory upgrades for ASUS P5N-E SLI Motherboard from Crucial.com

Οι μόνες που δίνουν ως συμβατές σε 800MHz είναι CL 6 που απέχουν αρκετά από τις Tracer.

Σε ευχαριστώ για την προσφορά σου πάντως!

Συγνώμη ξεχάστηκα, 2x 2GB είναι όντως, οι μαύρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.