Jump to content



αντικατασταση 2 black με ένα green


psyber

Recommended Posts

παιδιά έχω 2 wd black (1001FALS) του ενός terrabyte. σκέφτομαι για λόγους θορύβου, να τους αντικαταστήσω με έναν green των 2 tb. το λειτουργικό τρέχει από ssd. θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο ή η διαφορά στις επιδόσεις θα είναι αισθητη; εκτός αυτού τί λένε από αξιοπιστία οι green; το γεγονός ότι η wd δίνει 5 χρόνια εγγύηση στους black και 2 στους green δεν είναι ανησυχητικο;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 2 wd black (1001FALS) του ενός terrabyte. σκέφτομαι για λόγους θορύβου, να τους αντικαταστήσω με έναν green των 2 tb. το λειτουργικό τρέχει από ssd. θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο ή η διαφορά στις επιδόσεις θα είναι αισθητη; εκτός αυτού τί λένε από αξιοπιστία οι green; το γεγονός ότι η wd δίνει 5 χρόνια εγγύηση στους black και 2 στους green δεν είναι ανησυχητικο;

Για media & NAS είναι καλοί. Για daily use κοίτα οπωσδήποτε black. Έχει διαφορά και στην ταχύτητα αλλά και στην αξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι μιας και έχω 1 WD Black και 3 2ΤΒ Green (1 Samsung/2 WD) θα σου πρότεινα για αποθήκες green και ειδικά τον Samsung F4 o ο οποίος είναι ο πιό ψυχρός από όλους. Αλλά η εποχή είναι άσχημη μιας και οι τιμές είναι στον θεό.Αν δεν βιάζεσαι περίμενε να πέσει κάτω από 100.

Samsung Spinpoint F4 2TB | Skroutz.gr (70 τον είχα πάρει πέρσι τον Ιούνιο).

ΥΓ: Ο Black 2 TB ξεκινά από 176:TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.