Jump to content



αλλαγή πλακέτας = 2 dead drives!!(τακ-τακ-τακ) Ηelp please!


Reselie

Recommended Posts

έχω k εγώ ένα τέτοιο πρόβλημα κατά το book ακούγεται τακ τακ τακ k αρκετές φορες κολλάει κάνω restart k στρώνει παίζει κανονικά games κτλ. ακούγεται που k που μετά αυτός ο ήχος? δηλαδή είναι k ο δικός μου στα τελευταία του?

Το πιθανότερο στην περίπτωσή σου είναι θέμα τροφοδοσίας. Το οποίο σημαίνει από "εξασθενημένο" τροφοδοτικό, μέχρι πρόβλημα στον δίσκο (μοτέρ, ή κάποιο εξάρτημα στην πλακέτα που δεν κάνει -πλέον- όσο καλά πρέπει την δουλειά του). Ενδιαμέσως μπορεί απλά να φταίει κάποιο καλώδιο (των δεδομένων ή του βύσματος του τροφοδοτικού). Τον ήχο τον κάνουν οι κεφαλές διότι (μάλλον) δεν παίρνει όσο ρεύμα χρειάζεται ο δίσκος και δεν μπορεί να εκκινήσει κανονικά. Το πιθανότερο είναι να είναι θέμα τροφοδοτικού πάντως (δοκιμάζοντας ένα "καλό" -δανεικό- πάνω, το διαπιστώνεις)...

Εναλλακτικά δοκιμάζεις τον δίσκο σε άλλο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.