Jump to content



Προβλημα με τριπλο Eyfinity στην DisplayPort εξοδο


pnsdls

Recommended Posts

εχω το εξης προβλημα σε τριπλο eyefinity το μονιτορ με displayport μπανει σε sleep και μου βγαζει μυνημα error

"display port link failure" και δεν ανοιγει με τπτ μενει μονιμα σε sleep μεχρι προσφατα δουλευε αλλα εκανε πολλα flicker αλλα εστω και ετσι δουλευε...

θεμα ανταπτορα (mini disply port se display port) και καλωδιου (disply port cable) δεν ειναι δουλευουν μια χαρα τσεκαρισμενο...μιας και σε ενα boot up η οθονη ανοιξε σε αναλυση 480χ640 και δουλεψε κανονικα

εχω ati 6950 Και 3 dell u2311

οιποια βοηθεια καλοδεχουμενη

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια περιεργη "λοξα".

Αρνουμαι το "δουλευε και ξαφνικα σταματησε" χωρις λογο.

Τα παντα κρυβονται στο τι καναμε 'εμεις' στο μεσοδιαστημα, εκει ειναι και η λυση.

Μπορεις να μας βοηθησεις σ αυτο λιγο?

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως.

Αλλα εμεις που να το ξερουμε ? - δεν ειπε τι αλλαγη εγινε.

Οταν λεει μεχρι προσφατα δουλευε..... το μυαλο παει αλλου.

Ας μας πει...

P.S

Οταν ενα hardware δεν εχει παθει ζημεια δεν δικαιολογει καμια αρνηση να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα κατι δεν πειραξα τπτ αρχισε εντονο flickering μεχρι που μπηκε σε sleep mode και εκλεισε τελειως και δεν ξανα ανοιξε....

ισως ειναι θεμα hardware ισως φταει ο ανταπτορας η και η ιδια καρτα εκει κατεληξα πλεον...

Link to comment
Share on other sites

ACCELL Cables - Audio, Video, Speaker, Computer Cables and Interconnects

μπορει καποιος να μου βρει να αγορασω αυτο τον ανταπτορα απο ελλαδα η απο εξωτερικο με λογικα μεταφορικα οχι αμαζον πχ που θελει 30 ευρω μεταφορικα...

ειναι ο accell B112B-001B

η

bizlink KS30011-131

ειναι validated απο την ati

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.