Jump to content



Ερώτηση για εταιρίες web hosting


Guest

Recommended Posts

Με κάτι φιλαράκια, λέμε να στήσουμε ένα site/forum κι έχουμε κολλήσει λίγο στο hosting. Συμφωνήσαμε να στεγαστεί επί πληρωμής αλλά θα ήθελα από εσάς να ακούσω ποιες θεωρείτε τις καλύτερες εταιρίες web hosting (ή έστω πολύ καλές) και φυσικά τις αιτιολογήσεις σας.

Μετά από ψάξιμο έχω βρει από εδώ ένα πολύ καλό πακέτο από άποψη τιμής όπως επίσης και στη forthnet με κάπως μεγαλύτερη τιμή αλλά απεριόριστο bandwidth. Είμαι πρόθυμος να ακούσω τις δικές σας απόψεις περί του θέματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους όσους απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα το πω αλλά ενώ ήμουν έτοιμος να μιλήσω με πολύ καλά λόγια εκ πρώτης όψης για τα πακέτα, ξαφνικά είδα κάτι και ξενέρωσα τελείως.

Ορίστε τι πήρε το μάτι μου.

* H ποσότητα Traffic είναι 4000MB/μήνα για τους Βασικούς, Super Βασικούς, ASP, Advanced ASP, Full Dynamic και Super PRO servers και 2000ΜΒ/μήνα για τους Professional και Commerce (η ποσότητα αυτή είναι πρακτικά απεριοριστη γιατί ακόμα και τα μεγάλα sites δύσκολα ξεπερνούν τα 1000ΜΒ /μήνα. Αν όμως την ξεπεράσετε η επιπλέον ποσότητα χρεώνεται 2,5 ΕΥΡΩ./100ΜΒ/μήνα.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Δε ξερω τι ειδους σιτε θελετε να φτιαξετε αλλα κ το 1GB το μηνα πολυ ακουγετε.Αληθεια εδω μεσα τι διακινηση υπαρχει κ.Αντμινιστρατουρες??

Εγω μονος μου χτυπαω καπου 100ΜΒ (ισως και περισσοτερα) τον μηνα στο thelabattachment.php?s=&postid=70256.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι ειδους σιτε θελετε να φτιαξετε αλλα κ το 1GB το μηνα πολυ ακουγετε.Αληθεια εδω μεσα τι διακινηση υπαρχει κ.Αντμινιστρατουρες??

Το θέμα δεν είναι πόσο bandwidth δίνει η εταιρία αλλά αν είναι να λέει ότι δίνει απεριόριστο κι από κάτω να γράφει απεριόριστο = 4GB, τότε χ3σ3 μέσα. Είναι σαν να βλέπεις ένα ολοκληρωμένο σύστημα να κοστίζει 1000 κι από κάτω να γράφουν με ψείρες + ΦΠΑ 18%.

Σε τέτοιες περιπτώσεις, ξενερώνω τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Εγω μονος μου χτυπαω καπου 100ΜΒ (ισως και περισσοτερα) τον μηνα στο thelabattachment.php?s=&postid=70256.

Πως το καταφερνεις αυτο δλδ???

(το attachment δε φαινετε...)

Αρχική απάντηση από Hero

Το θέμα δεν είναι πόσο bandwidth δίνει η εταιρία αλλά αν είναι να λέει ότι δίνει απεριόριστο κι από κάτω να γράφει απεριόριστο = 4GB, τότε χ3σ3 μέσα. Είναι σαν να βλέπεις ένα ολοκληρωμένο σύστημα να κοστίζει 1000 κι από κάτω να γράφουν με ψείρες + ΦΠΑ 18%.

Σε τέτοιες περιπτώσεις, ξενερώνω τελείως.

Δεν εχεις κ αδικο σε αυτο.Απλα στη δικια μου περιπτωση δεν ενδιεφερε ο ογκος μια κ δεν ηταν forums ουτε file servers....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κ αδικο σε αυτο.Απλα στη δικια μου περιπτωση δεν ενδιεφερε ο ογκος μια κ δεν ηταν forums ουτε file servers....

Οκ κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ πάντως. :)

Κάποιος άλλος να μου πει την γνώμη του?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Εγω μονος μου χτυπαω καπου 100ΜΒ (ισως και περισσοτερα) τον μηνα στο thelabattachment.php?s=&postid=70256.

Οταν εκανα quote(οπως τωρα) βλεπω αυτο {img]http://www.thelab.gr/attachment.php?s=&postid=70256[/img}

(εβαλα κ αγκιλες)

Τι ειναι??Βρηκα το αορατο smile ??!?!? :hehe::rofl::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μιά ματιά ΕΔΩ φίλε μου.

Μιά χαρά πάνε τα μηχανάκια τους και ιδιαίτερα μετά την πρόσφατη αναβάθμιση τους.

Διάβασε προσεκτικά τι σου προσφέρουν στο κάθε πακέτο.

Ψιλά γράμματα δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.