Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Δηλαδή το αγόρασες για να παίξεις μόνο το campaign και επειδή δε σου άρεσε, έβγαλες το παιχνίδι; :hm:

μόνο campaign παίζω . είμαι της παλιάς σχολής.και δεν έχω χρόνο για online..

και αφού το τερμάτισα το έβγαλα να ελευθερώσω τον σκληρό. :tw:το παράξενο που είναι?

:o

Link to comment
Share on other sites

μόνο campaign παίζω . είμαι της παλιάς σχολής.και δεν έχω χρόνο για online..

και αφού το τερμάτισα το έβγαλα να ελευθερώσω τον σκληρό. :tw:το παράξενο που είναι?

:o

Το παραξενο ειναι να παιζεις μονο το campaign mode ενος παιχνιδιου που η συντριπτικη πλειοψηφια παιζει Online. Βεβαια γουστα ειναι αυτα...

Link to comment
Share on other sites

μόνο campaign παίζω . είμαι της παλιάς σχολής.και δεν έχω χρόνο για online..

και αφού το τερμάτισα το έβγαλα να ελευθερώσω τον σκληρό. :tw:το παράξενο που είναι?

:o

αν εδωσες λεφτα να αγορασεις το συγκεκριμενο για να παιξεις μονο το campaign = :tomato:

αν δε το αγορασες αλλα παραπονιεσαι για προβληματα, κρασαρισματα κλπ = :tomato:x2

Link to comment
Share on other sites

αν εδωσες λεφτα να αγορασεις το συγκεκριμενο για να παιξεις μονο το campaign = :tomato:

αν δε το αγορασες αλλα παραπονιεσαι για προβληματα, κρασαρισματα κλπ = :tomato:x2

15 ευρουλάκια απο αγγελία είναι πολλά? και έχοντας παίξει και μείνει ευχαριστημένος από ΒF2 BF3?

σόρυ μάγκες όταν ξεκίνησα να παίζω δεν υπήρχε καν internet.

Link to comment
Share on other sites

Παίζω 4-5 ωρες το μήνα, για να ξελαμπικάρει λίγο το μυαλό... Όταν μπήκα online ήμουν ο τυφλός ανάμεσα στους τρίφθαλμους :p Τι να κάνω??? Με το καλημέρα, έχανα... Δεν είναι διασκέδαση αυτό :)

Απο το BF2 εχει καλυτερο single σιγουρα :p

Καλως ή κακως τα BF διαθετουν πλεον εκτος απο τα καλυτερα γραφικα και ενα αξιοπρεπες campaign, οσο θυμαμαι τα bots στο 1942 ..... :sick:

Link to comment
Share on other sites

Απο το BF2 εχει καλυτερο single σιγουρα

Πάντως πρέπει να σου αναγνωρίσω ότι είσαι απίστευτος στο θέμα του να θυμάσαι ποιός έχει γράψει τι εδώ μέσα :T:

Όσον αφορά τις συμβουλές σου όμως, τις άκουσα και δε χρειάστηκε να πεθάνω 5893935834 για να μάθω να τα αποφεύγω :p

Link to comment
Share on other sites

:tomato:

υποθέτω ότι η ντομάτα πάει σε σένα νέο:hehe:

έχεις ακουστά περί spectrum , amiga ktlp?

ω ρε φίλε τώρα είδα ότι είσαι και ο πρώτος μαχητής στο battle log με παράσημα ,αστέρια και δώσε και μένα μπάρμπα.

ειδικές δυνάμεις υπηρέτησα και έχω κάνει βολές με περισσότερα όπλα από αυτά που φαντάζεσαι. για αυτό άσε τις ειρωνείες περί online και κάτσε παίξε με τους φίλους σου

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

Το παραξενο ειναι να παιζεις μονο το campaign mode ενος παιχνιδιου που η συντριπτικη πλειοψηφια παιζει Online. Βεβαια γουστα ειναι αυτα...

φίλε η συντριπτική πλειοψηφία έχει την ψυχολογία του όχλου και του κοπαδιού για αυτό πάμε κατά διαόλου .

μου προτείνεις να κάνω ότι κάνει και ο γείτονας? καλή η άποψη σου . αν αύριο αποφασίσουν όλοι αυτοί να πνιγούν θα πάω και εγώ να πέσω στη θάλασσα. σε ευχαριστώ :bye:

Link to comment
Share on other sites

φίλε η συντριπτική πλειοψηφία έχει την ψυχολογία του όχλου και του κοπαδιού για αυτό πάμε κατά διαόλου .

μου προτείνεις να κάνω ότι κάνει και ο γείτονας? καλή η άποψη σου . αν αύριο αποφασίσουν όλοι αυτοί να πνιγούν θα πάω και εγώ να πέσω στη θάλασσα. σε ευχαριστώ :bye:

Αυτό λέμε:

το διατύπωσε λάθος. το παιχνίδι είναι φτιαγμένο για Online. Το campaign το βάλανε διακοσμητικό

Το να δώσεις 15€ σε προσφορά/αγγελία για να παίξεις ένα γραμμικό campaign διάρκειας 4 ωρών το πολύ, είναι μάλλον ακριβό. Σου αρέσει; Με 'γειά σου, με χαρά σου, δεν υπάρχει πρόβλημα φυσικά. Απλά το παιχνίδι είναι σχεδιασμένο για online και με τα ίδια χρήματα, θα μπορούσες να παίξεις εκατοντάδες ώρες και απέναντι σε πραγματικούς παίκτες όχι scripted bots. Αυτό λέμε.

MUST SEE...!!!

[MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION]

Στην αρχή, με το που ξεκινάει να εξηγεί, αναφέρει ότι τα περισσότερα περιστατικά του cover lag έχουν να κάνουν με κακή σύνδεση και packet loss. Ο κυριότερος υπεύθυνος για packet loss είναι ένα κακό router και μετά προβληματικά φίλτρα στη γραμμή. Αλλά όταν τα έλεγα εγώ ήμουν υπερβολικός και άσχετος και με ειρωνευτήκατε κιόλας.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

φίλε η συντριπτική πλειοψηφία έχει την ψυχολογία του όχλου και του κοπαδιού για αυτό πάμε κατά διαόλου .

μου προτείνεις να κάνω ότι κάνει και ο γείτονας? καλή η άποψη σου . αν αύριο αποφασίσουν όλοι αυτοί να πνιγούν θα πάω και εγώ να πέσω στη θάλασσα. σε ευχαριστώ :bye:

Α απο αντισταση παιζεις μονο campaign? Αναρχια κ ετσ' ...

Καλο καλο.

Link to comment
Share on other sites

PC Game Update June - Forums - Battlelog / Battlefield 4

June 03 PC Game Update Notes:

- Improved/reduced explosion induced camera shake

- Character collision improvements

- Fix to reduce object damage mismatch between client/server.

- Fix explosion packs not being able to be shot sometimes

- Improvements for client side packet loss (μαλλον θα στελνουν στο σπιτι καινουργιο ρουτερ, ισως και φιλτρακια :p )

- Client crash fixes

- AMD Mantle multi-GPU improvements

- Carrier Assault game mode reports bug fix

- High Frequency Network update

-Added High frequency “bubble” updating player movement, stance, rotation, damage and projectiles at a separate rate on foot and in vehicles

-Added option to control client side update rate setting

229,21 mb

Ξεκινανε να βαζουν πραγματακια απο το cte μεσα :T:

Link to comment
Share on other sites

Improvements for client side packet loss (μαλλον θα στελνουν στο σπιτι καινουργιο ρουτερ, ισως και φιλτρακια )

Όταν στέλνεις στο server 10 πακέτα το δευτερόλεπτο, στην ουσία παίζεις με ping 100ms, αφού όσο μικρότερο και να έχεις, το κάθε πακέτο φεύγει ανά 100ms (1sec = 1000ms, 1000ms/10), άρα δεν αλλάζει τίποτα. Όταν το router σου χάσει ένα πακέτο, τότε η διαφορά ανάμεσα στα δύο επιτυχημένα είναι 200ms. Για να σας το πω απλά:

1 > 100ms > 2 100ms > 3 > 100ms > 4(χάθηκε) 100ms > 5 > 100ms > 6 100ms.

Εδώ δηλαδή, μεταξύ του 3 και του 5, αφού το 4 χάθηκε, μεσολαβούν 200ms. Για πες μου αν θα έχεις cover lag σε οποιοδήποτε online fps παιχνίδι αν παίζεις σε server με 200ms. Προφανώς και θα έχεις. Ρίξτε λοιπόν μια ματιά στα στατιστικά του router σας, αν έχει τέτοια δυνατότητα και δείτε πόσα packet loss έχετε το λεπτό. Υπολογίστε μετά πόσο συχνά χάνετε κάποιο πακέτο και θα καταλάβετε ποιό είναι περίπου το πραγματικό ping με το οποίο παίζετε.

To packet loss είναι μεταξύ server και router, δε συμβαίνει στο pc σου. Άντε να είναι μεταξύ router και pc, αν έχεις ασύρματο ή καλώδιο με 10 ενώσεις και παίζει η γάτα μαζί του. Άρα ο κώδικας δε μπορεί να σώσει την κατάσταση. Αυτό που μπορεί να κάνει είναι δύο πράγματα:

1. Να χρησιμοποιήσει αλγόριθμο με parity. Σε αυτή την περίπτωση, αυξάνει ακόμα περισσότερο τα δεδομένα που στέλνει, αλλά αν χαθεί ένα πακέτο, μπορεί να βρει τι λείπει λύνοντας τον αλγόριθμο.

2. Να δοκιμάσει να αναλύσει ότι δεδομένα έχει και να αγνοήσει αυτό που του λείπει. Έτσι όμως προκαλούνται τα φαινόμενα να σε πυροβολάει παίκτης που κοιτάει αλλού.

Για αυτό, διαβάστε λιγάκι πριν αρχίσετε τις ειρωνείες. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

Επίσης, όσον αφορά στο video που έβαλες, ο τυπάς γνωρίζει τα τεχνικά, αλλά δε γνωρίζει καθόλου τα εμπορικά, όπως έχω ξαναπεί. Αναρωτιέται γιατί δεν αλλάζουν απλά το tick rate σε 60Hz, και το αφήνουν στα 30. Γιατί πολύ απλά, όπως λέει και ο ίδιος, θα χρειαζόταν μια γραμμή που να μπορεί να αποδώσει 54kb/s down και 10kb/sec up. Δηλαδή 5/1mbps καθαρό και αυτά χωρίς καθόλου voice όταν παίζεις. Εγώ πχ, και σχεδόν όλη η επαρχία, δε θα μπορούσαμε να παίξουμε, απλά. Σας το είπα και την άλλη φορά, λόγω destruction, levolution, vehicles, commander, spectator, κλπ, τα δεδομένα που στέλνει είναι πάρα πολλά και δε μπορεί να στείλει περισσότερα αν θέλει να είναι προσιτό σε όλους. Ανεβάζοντας το tr στα 60, μεγάλο ποσοστό παικτών δε θα μπορεί να παίξει καθόλου. Αν συνυπολογίσουμε εδώ και τα επιπλέον δεδομένα στην περίπτωση του parity, αυξάνεται κι άλλο ο όγκος. Έτσι θα πρέπει να αλλάξει τα System Requirements και για να παίξεις online θα θέλεις γραμμή 8mbits download και 2mbits upload. Για αυτό άλλωστε και βάζουν ρύθμιση, ώστε ο παίκτης να μπορεί να το βάλει εκεί που τον εξυπηρετεί και λέει μάλιστα ότι είναι προσωρινό, αφού θα το βγάλουν και θα γίνεται αυτόματα. Τι θα κάνει δηλαδή; Θα μετράει το bandwidth που παίζεις και θα βάζει την ανάλογη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.