Jump to content



Nvidia Gtx 660ti Reviews


The_Blade

Recommended Posts

Κοιτα οκ αν καταφερεις και βρεις διαθεσιμοτητα στα 310 δεν το συζηταμε καν.

Εννοειται συμφερει!

Σε 660 αντιστοιχο μετα απο 6μηνο οπως και στην 7950 αλλωστε.

το visionstudio έχει διαθεσιμότητα σε ότι του έχω ζητήσει ως τώρα, αν και δεν είμαι Θεσσαλονίκη έχω αγοράσει επανηλημένα λόγω τιμών.

Στο amazon 300-310 βγαίνουν οι 7950 για Ελλάδα.

είναι σίγουρο όμως ότι οι τιμές θα φτάσουν τα 280-300 σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
το visionstudio έχει διαθεσιμότητα σε ότι του έχω ζητήσει ως τώρα, αν και δεν είμαι Θεσσαλονίκη έχω αγοράσει επανηλημένα λόγω τιμών.

Στο amazon 300-310 βγαίνουν οι 7950 για Ελλάδα.

είναι σίγουρο όμως ότι οι τιμές θα φτάσουν τα 280-300 σύντομα.

visionstudio & matsoukas bros απο αυτήν την εβδομάδα και άμα. άσε που δεν ξέρουμε τιμή

Link to comment
Share on other sites

φερανε και αλλα μαγαζια τις 660 σε καλυτερες τιμες,βεβαια ετσι οπως κατρακυλησαν οι τιμες των 7870 και 7950

συμφερει να πας σε amd.....

660 - Κάρτες Γραφικών | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Roundup με τις πιο διασημες και συγκριτικα αποδοσης σε ολες μαζι.

GTX 660 Ti Roundup (ASUS, EVGA, Gigabyte, Galaxy, MSI)

Στο skroutz btw εμφανιστηκαν απο 336 ευρω.

Υπομονη σε κανα μηνα αν αυξηθει η διαθεσιμοτητα μπορει να και καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν θεωρώ αναβάθμιση την 660. Αν δείς τη reference κάρτα είναι στα ίδια με την 580 πάνω κάτω ενώ για την τιμή της γιατί να μην δώσεις 40€ παραπάνω για την 670? Ψιλοχάλι τιμολογιακά.

Πάντως η DHL το έχει σκίσει το θέμα. Περιμένω δέμα 2 μήνες τώρα. Το πρώτο χάθηκε και στις 16 μου το στείλαν πάλι. Ακόμα περιμένω ^@$%&$@%Y$%@&B$#@:weep:

Link to comment
Share on other sites

Koιτα ειναι μια gtx580 & λιγο καλυτερη, με μικροτερη καταναλωση ρευματος.

Οκ απο 580 μπορει να μην αξιζει η αναβαθμιση αλλα απο 480; ;)

40ευρω μονο διαφορα που βρηκες;

Απο ref σε ref ή απο custom σε custom; Sto skroutz ειναι 70+ η διαφορα.

Μην συγκρινεις custom 660 με ref 670 εκει ειναι μικρη η διαφορα αλλα νομιζω οι custom υλοποιησεις αξιζουν περισσοτερο κι ας ειναι λιγο κομμενες σε specs.

Link to comment
Share on other sites

Απο 660 σε 670. Δές σκρουτζ. Όσο το καλύτερη απο 580, δε νομιζω. Δές ριβιού και έχε και κατα νού οτι οι περισσότερες υλοποιήσεις της 660Ti είναι custom και πάλι πίσω είναι. Αν επίσης σκεφτείς οτι μια 580 την βρίσκεις μεταχείρα στα 240€ τότε άντε γειά. Μόνο για την κατανάλωση αξίζει imho. Η πλάκα ειναι πως δεν την έχει κοντράρει κανείς με κανα crossfire 6850/7850 ή τπτ 560SLi να δούμε πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά με 7850sli δεν υφίσταται σύγκριση, καλύτερο βγαίνει το setup από όλες τις μονοπύρηνες.

Και από τις 560ti sli χάνει η 660. Άμα πας στον anand, στα gpu benches, μπορείς να κάνεις έμμεση συγκριση. Μπορείς να βάλεις στα 2011 benches, 560ti vs 560ti SLI, και στα 2012 660ti vs 560ti. Κάνα 10-20% πάνω είναι οι sli.

Με τις 6850cf, η 660ti είναι καλύτερη από ότι βλέπω, με την ίδια μέθοδο στα anand benches.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει 560 σε sli ρε φίλος. Έχεις λινκ; Οι 6850 μπορεί να είναι πίσω αλλά 1000αρίζουν για πλάκα. Είναι αρκετά υποτιμημένες κάρτες. Και οι 6870 πάνε επίσης τον πωπώ τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να έχει 560 σε sli ρε φίλος. Έχεις λινκ; Οι 6850 μπορεί να είναι πίσω αλλά 1000αρίζουν για πλάκα. Είναι αρκετά υποτιμημένες κάρτες. Και οι 6870 πάνε επίσης τον πωπώ τους.

560ti vs 560ti SLI εδώ

560ti vs 660ti εδώ

Αυτές είναι οι "αργές" ti, όχι με τα 400φεύγα cores

Για τις 560gtx σε SLI δεν έχει, άμα αναφέρεσαι σε αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι ότι πάνω από 300€ δεν αξίζει η 660Τi. Για μένα η ιδανική τιμολογιακή πολιτική θα ήταν

660Τi -> 250€

670 -> 350€

680 -> 450-500€

και σίγουρα θα θησαύριζαν. Υπάρχει μεγάλο χάσμα επιδόσεων με τα μοντέλα κάτω από τις 560/660 και σίγουρα στέλνει πολύ κόσμο στις πιο VFM AMD κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έτσι για την πληροφορία θα υπάρξει κι παρουσίαση της Evga 660Ti σε reference desing :)

Αν κάποιος θέλει 660Τι απο Evga μου λέει να δω για καλύτερη τιμή. :neo:

Για reference μιλάμε για την ιδανική τιμολογιακή πολιτική του denz-> 250~ Euros

όποιος θέλει πμ

PS. Φυσικά σε περίπτωση αγοράς θα υπάρξει μέτρο ασφαλείας κατά των μαυραγορητών!!!Ώστε να μην γίνουν αγορές κι ανεβούν στα 250+ ευρώ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησσω κατι?η 660 μη τι ειναι καλυτερη απο τν 7850?επισης ποσα 6πινα χρειαζεται και κανει καλο οκ?δηλαδη μπορω να προσθεσω 20 φπς αμα κανω φουλ οκ οπως με τν 7850?και ποια ειναι καλυτερη για τα παιχνηδια..bf3,diablo 3,guild wars 3,assasins greed 3,witcher 2,skyrim,risen 2 και γενικως τα καινουργεια γαμεσ σε 1080π...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησσω κατι?η 660 μη τι ειναι καλυτερη απο τν 7850?επισης ποσα 6πινα χρειαζεται και κανει καλο οκ?δηλαδη μπορω να προσθεσω 20 φπς αμα κανω φουλ οκ οπως με τν 7850?και ποια ειναι καλυτερη για τα παιχνηδια..bf3,diablo 3,guild wars 3,assasins greed 3,witcher 2,skyrim,risen 2 και γενικως τα καινουργεια γαμεσ σε 1080π...

είναι πολύ καλύτερη από την 7850, είναι καλύτερη και από την 7870 .... αλλά με το o/c δεν κερδίζεις πολλά γιατί την κόβει η μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.