Jump to content



πρόβλημα με τo madrake linux 9.2


JiMeS

Recommended Posts

ρε παιιδά άλλη μια ερώτιση προσπαθώ να βάλω το netmod στο linux και λεει στις οδηγίες του οτι πρέπει να συνδεθώ σαν root user.Έχω κάνει ένα account και λογικά δεν είναι αυτός ο root αφού δεν πιανει η εντολή.Αν έχετε καμιά ιδέα απαντήστε:help:

Link to comment
Share on other sites

Μπες στην κονσολα και γραψε "su" βαζεις το password του root και εισαι μετα στην κονσολα σαν root.

Φυσικα μπορεις να μπεις και στο γραφικο περιβαλλον κατευθειαν σαν root γραφοντας στο username "root".

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Μια ερωτηση,επειδη και μενα μου αρεσουν τα linux μπορει να μου πει καποιος τις χρησεις του,εκτος internet που εχεις καποια σχετικη ασφαλεια!δηλαδη με τι μπορει να ασχοληθει καποιος στα linux?

Νομίζω πως το πιο επικινδυνο για κάθε pc είναι το ιντερνετ.Τώρα στο linux μπορείς να κάνεις τα πάντα από serfing μεχρι και games μπορείς να τρέξεις αν και νομίζω είναι λιγοστά.Τώρα δεν νομίζω ότι δε κρασάρει και το linux καιμιά φορά αλλά σίγουρα λίγοτερες φορές απο τα windows

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν νομίζω ότι δε κρασάρει και το linux καιμιά φορά αλλά σίγουρα λίγοτερες φορές απο τα windows

Στο linux για να κρεμάσει ο πυρήνας πρέπει να έχεις πρόβλημα στο hardware (σφάλμα, υπερβολικό oc, ...) όταν κρεμάει μια εφαρμογή, τότε κλείνει η εφαρμογή και δε κρεμάει όλο το σύστημα (βλεπε windows). Αν βεβαια πειράξεις τον πυρήνα και δε ξέρεις τότε είναι πιθανό να κρεμάσει ο πυρήνας.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συνεχίζω να έχω πρόβλημα με το netmod.Έχω πσάξει όλα τα manual στο cd του netmod αλλά πάλι τπτ.Όσες έντολες που λέει στο manual δεν τις δέχετε.Όποιος έχει ιδέα τι μπορώ να κάνω ας κάνει ένα post.:wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.