Jump to content



True Copper γυάλισμα


Spirosssss

Recommended Posts

To Brasso θα κάνει καλή δουλειά αλλά:

1)αν δεν προστατέψει μετά την επιφάνεια θα γίνει χειρότερα,

2)θα χρειαστεί κ κάτι άλλο για να βγάλει αυτή την λαδίλα που αφήνει προκείμενου να περάσει βερνίκι κτλ.

1) Από την στιγμή που θα το κλείσει μέσα σε κουτί για να το βλέπει, τότε δεν νομίζω να γίνει χειρότερα πολύ γρήγορα.

2) Η λαδίλα φεύγει με βαμβάκι. Απλά σίγουρα θα χρειαστεί βερνίκωμα, αν θέλει να παραμείνει ως έχει για πάρα πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

πραγματικά καλο αποτέλεσμα!

αν και η λύση βρέθηκε για χαλκό μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθαριστικό σωλήνων χαλκού το χρησιμοποιούν οι υδραυλικοί και καθαρίζουν τις χαλκοσωλήνες πριν την κόλληση με καλαί υπάρχει σε αλοιφή και υγρό

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένος :)

Μιλάμε, το πανάκι που έτριβα έγινε καταπράσινο :hehe:

Σκέφτομαι να γεμίσω μία λεκάνη με νερό και να αραιώσω αυτό το χημικό μεσα και να την κάνω μπλουμ μπας και γυαλίσει όλη, αλλά το μυστικό είναι στο τρίψιμο και ανάμεσα στα φινς αυτό είναι αδύνατο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να γεμίσω μία λεκάνη με νερό και να αραιώσω αυτό το χημικό μεσα και να την κάνω μπλουμ μπας και γυαλίσει όλη, αλλά το μυστικό είναι στο τρίψιμο και ανάμεσα στα φινς αυτό είναι αδύνατο.

παλιότερα έχω καθαρίσει παρα πολλές φορες αλουμινένια επιφάνεια με fins συγκεκριμένα intercooler αυτοκινητου που θάμπωνε και μαύριζε ελαφρά από τις καιρικες συνθήκες και τον χρονο χρησιμοποιώντας βιακαλ για τα άλατα, έκανε αριστη δουλειά στο αλουμίνιο γινόταν σαν καινούριο

σε χαλκό δεν έχω δοκιμάσει αλλα δεν χάνεις κατι να κανεις πρώτα μια δοκιμη σε κάποιο άλλο χάλκινο αντικείμενο

απλά βεβαιώσου πως το βιακαλ θα το ξεπλύνεις καλά πριν στεγνώσει επάνω στην επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά καλο αποτέλεσμα!

αν και η λύση βρέθηκε για χαλκό μπορεί να χρησιμοποιηθεί καθαριστικό σωλήνων χαλκού το χρησιμοποιούν οι υδραυλικοί και καθαρίζουν τις χαλκοσωλήνες πριν την κόλληση με καλαί υπάρχει σε αλοιφή και υγρό

για κανενα λογο μετα θα γινει πρασινο...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έμεινα πολύ ικανοποιημένος :)

Μιλάμε, το πανάκι που έτριβα έγινε καταπράσινο :hehe:

Σκέφτομαι να γεμίσω μία λεκάνη με νερό και να αραιώσω αυτό το χημικό μεσα και να την κάνω μπλουμ μπας και γυαλίσει όλη, αλλά το μυστικό είναι στο τρίψιμο και ανάμεσα στα φινς αυτό είναι αδύνατο.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Ψάξε να βρεις καθαριστικά βρουτσάκια για πιπες καπνού, είναι αρκετά χοντρό σύρμα με βαμβακερό ύφασμα απ' έξω. Μια χαρά θα μπορέσεις να καθαρίσεις το εσωτερικό των fins.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.