Jump to content



Low budget pc


Mitos175

Recommended Posts

Λοιπον εχουμε 250 ευρα για ενα pcακι που θα τρεχει LoL στα 1200 x 900

Εχω κανει την εξης συνθεση.

mobo

ram

cpu

Τροφοδοτικο εχει ενα 470 thermaltake στα 30 ευρα που θα παρω και μετα τα υπολοιπα για ενα απλο κουτακι και εναν μικρο σκληρο.

Το θεμα μου ειναι αν θα τρεχει το παιχνιδι χωρις κολληματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστεύω ότι θα το σηκώσει η onboard vga της μητρικής αλλά δεν ξέρω σε τι details .

Δεν ξέρω σε τι details θέλεις να παίζεις αλλά νομίζω κάπου στο μέσο όρο θα το παίξει δεν θα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 250€ συμπεριλαμβάνεται το τροφοδοτικό, το κουτί και ο μικρός σκληρός; Αν κρίνω απο τις τιμές στα links που δίνεις, μάλλον ΝΑΙ. ΑΝ ΟΧΙ, τότε δες μια λύση:

Τα καινούρια APUs της AMD (Trinity) υποστηρίζουν hybrid crossfire με low budget κάρτες γραφικών. Οπότε μπορείς να στήσεις ένα τέτοιο μηχάνημα, το οποίο θα σου τρέχει κομπλέ το παιχνίδι που θέλεις.

MSI FM2-A55M-E33 52.61€

AMD A8-5600K Box 105,21€

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 HyperX Blu 22.45€

Gigabyte Radeon HD6670 67,23€

Σύνολο 247.5€ και έχεις αγοράσει 4πύρηνο cpu με ενσωματωμένη κάρτα γραφικών & ξεχωριστή κάρτα γραφικών για επιπλέον επιδόσεις. Το πακέτο αυτό μπορεί να ανταπεξέλθει και σε πιο βαριά παιχνίδια από το LoL.

Επιπρόσθετα μπορείς να ανεβάσεις το budget κατά 20€ και να έχεις 8GB ram.

PZrob.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.