Jump to content



5900ΧΤ Προβλημα Ανάλυσης?


pontifikas

Recommended Posts

Θέλοντας να δοκιμάσω τις επιδόσεις της καινούριας μου κάρτας(MSI 5900ΧΤ). Στην ανάλυση της οθόνης μου 1280x1024 άρχισα να βάζω κάθε παιχνίδι που έχω.

Ήρθε και η σειρά του Colin Mc Rae 4 και με πίκρα παρατήρησα ότι δεν με άφηνε να βάλω ανάλυση πάνω από 1024x768.Δεν μπόρεσα να το εξηγήσω.

Πριν λίγο έβαλα και σήμερα το C&C Generals και το Zero Hour και παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα.

Προσπαθώ να σκεφτώ τί μπορεί να φταίει αλλά δεν βρίσκω λογική,αφού κανένα άλλο παιχνίδι δεν μου εμφανίζει το πρόβλημα αυτό(Doom3, Legacy Of Kain, IGI κτλ).

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά?:help:

EDIT: Μόλις έβαλα και το Colin Mc Rae το 3 και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

Διάολε!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontifikas [Σήμερα, στις 01:37]

Θέλοντας να δοκιμάσω τις επιδόσεις της καινούριας μου κάρτας(MSI 5900ΧΤ). Στην ανάλυση της οθόνης μου 1280x1024 άρχισα να βάζω κάθε παιχνίδι που έχω.

Ήρθε και η σειρά του Colin Mc Rae 4 και με πίκρα παρατήρησα ότι δεν με άφηνε να βάλω ανάλυση πάνω από 1024x768.Δεν μπόρεσα να το εξηγήσω.

You might be able to set those manually to the resolution you want, but I couldn't be sure that would work.

The registry entry (Run "regedit") is:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Codemasters\Colin McRae Rally 04\

Αρχική απάντηση από pontifikas [Σήμερα, στις 01:37]

Πριν λίγο έβαλα και σήμερα το C&C Generals και το Zero Hour και παρουσιάστηκε το ίδιο πρόβλημα.

Can I force Generals to run in 1280 x 1024?

Yes. Open up Options.ini in My Documents\Command and Conquer Generals Data\ and change the line that says:

Resolution = 1280 960

(or whatever you currently have the resolution set at)

to

Resolution = 1280 1024

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι αυτό το θέμα.Το ότι οι επιλογές ανάλυσης στα 2 παιχνίδια αυτά έφταναν το πολύ στα 1280x960 το ήξερα.Το θέμα είναι ότι τώρα φτάνουν μόνο μέχρι 1024x768.

Τέλος πάντων οι καινούριοι Detonators ήταν για τα μπάζα και αυτοί έφταιγαν.Μόλις έβαλα τους drivers από το CD της MSI εμφανίστηκαν αμέσως οι επιλογές.

Τώρα όμως δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το RivaTuner!!!:mad: Δεν με αφήνει να μπώ να πειράξω τις ρυθμήσεις.!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.