Jump to content



Μνημες για 250fsb


Virus

Recommended Posts

Τα αμερικανάκια στο xtreme λένε ότι οι TCCC "suck compared to TCCD" και έχουν ποστάρει και κάποια καλά FSB με αυτές....

Για την ακρίβεια τα TCCC χρησιμοποιούνταν στις πρώτες DDR500 της Samsung.

Επίσης τα TCCD χρησιμοποιούνται νομίζω και σε κάποιες ADATA DDR566.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Με ένα γρήγορο ψάξιμο, ΤCCD υπάρχουν και στις:

Corsair Twinx PC3200XL

OCZ PC3200 V2 Platinum

Geil PC3200 Ultra X 2-2-2

(και γενικά στις περισσότερες καινούργιες σειρές PC3200 2-2-2 που κυκλοφορούν - σίγουρα εξαιρούνται οι Ballistix που έχουν Micron)

Link to comment
Share on other sites

Koιτάξτε προσεκτικά την φώτο και θέλω τα φώτα σας....

attachment.php?s=&postid=79733

Έψαχνα στο ιντερνετ να βρώ κάποια POST σχετικά με τα Hynix 3.5 ns της ADATA και ειδικά αυτά που λένε ότι έχει στην ADATA VITESTA PC4800 ......

Οπως βλέπετε στην φωτο φράφει HYNIX 350A και με αυτόν τον τρόπο δηλώνει συνήθως τα ns....

ΛΕΤΕ να έχω τα 3.5 ns σαν αυτά που βάζει σε PC4800 (DDR600) ?????

To λέω αυτό γιατί ακόμη και με 2.6 VDDR που είχα βάλει για δοκιμή στο ABIT ΚV8 PRO πριν το στείλω RMA έπαιζαν χωρίς προβλήματα στα 265 1:1 CL3 4-4-4-8......

Λέτε να είμαι κολόφαρδος ????

ΕΔΩ υπάρχει κάποιος στο γνωστό xtremesystems που έχει τα ίδια Hynix της ADATA VITESTA PC4000 με τα δικά μου και λέει ότι έχει πάει 355 1:1 με χαμηλή τάση ......

Γαμ@ τη μου ακόμη να έρθει το RMA από τα EΛΤΑ γιατί σύγουρα είναι στα ΕΛΤΑ και δεν μου την έφεραν ακόμη την αγαπημένη μου ABIT KV8PRO να την ξεσκίσω..... :wall: :wall:

Link to comment
Share on other sites

Dag ... :) , αυτο που λες ειναι η εβδομαδα παραγωγης, 50η του 2003 , αν δεν κανω λαθος official , ειναι DDR400 , τα τσιπακια, αλλά πότε τα καλά τσιπάκια , πουλιώντουσαν στην official συχνοτητα τους ;)

Link to comment
Share on other sites

Koίταξα στην επίσημη σελίδα της HYNIX και βρήκα τα PDF με τα Tech Data και έχει Δύο βασικές κατηγορίες της Σειράς -D ....

Tα D4 => CL3 4-4-4 timmings DDR400

& D43 => CL3 3-3-3 timmings DDR400

H HYNIX όλα τα Chip τα ονομάζει DDR400 άσχετα εάν αυτά παίζουν εώς DDR600 με ίδια timmings....

To παράδοξο όμως είναι ότι δεν βρήκα πουθενά αναφορά για την σειρά -D5 ....

Tώρα να υποθέσω ότι είναι CL3 5-5-5 timmings ή CL4 4-4-4 εαν υπάρχουν αυτά και πάνε πάνω από DDR600 ?????

Πάντως από ότι φαίνεται μέχρι τώρα είναι μια εντελώς νέα παραγωγή που στοχέυει σε υψηλό FSB......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Koίταξα στην επίσημη σελίδα της HYNIX και βρήκα τα PDF με τα Tech Data και έχει Δύο βασικές κατηγορίες της Σειράς -D ....

Tα D4 => CL3 4-4-4 timmings DDR400

& D43 => CL3 3-3-3 timmings DDR400

H HYNIX όλα τα Chip τα ονομάζει DDR400 άσχετα εάν αυτά παίζουν εώς DDR600 με ίδια timmings....

To παράδοξο όμως είναι ότι δεν βρήκα πουθενά αναφορά για την σειρά -D5 ....

Tώρα να υποθέσω ότι είναι CL3 5-5-5 timmings ή CL4 4-4-4 εαν υπάρχουν αυτά και πάνε πάνω από DDR600 ?????

Πάντως από ότι φαίνεται μέχρι τώρα είναι μια εντελώς νέα παραγωγή που στοχέυει σε υψηλό FSB......

Με μια ματια που εριξα ειδα αυτο

http://www.hynix.com/eng/products/dram/down/DDR.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Virus [Χθες, στις 19:12]

ναι αλλα για να βρω tccd πρεπει να δωσω γυρω στα 300+e ενω εχω βρει ενα σετακι 2χ512 a-data pc3700 tcc5 234e!

Ρε παιδια μια τελευταια ερωτηση...

Αναμεσα σε BH-5 k BH-6 ποιες ειναι καλυτερες?

bh-6 ακουνε καλυτερα στο ρευμα

Link to comment
Share on other sites

Eίχα κάνει e-mail στην HYNIX για τα chips που φοράει η ADATA μου και μου έστειλε το παρακάτω e-mail....

Subject : Re: Part Number Info

Answer : Dear Customer,

Thank you for visiting our website.

I send you datasheet of HY5DU56822CT-D5.

Please refer to attached file.

Have a nice day.

Attached File : HY5DU56822CT_D5(Rev0.2).pdf

Για όποιον ενδιαφέρεται μοπώ να το στείλω σε e-mail.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Virus

ναι αλλα για να βρω tccd πρεπει να δωσω γυρω στα 300+e ενω εχω βρει ενα σετακι 2χ512 a-data pc3700 tcc5 234e!

Ρε παιδια μια τελευταια ερωτηση...

Αναμεσα σε BH-5 k BH-6 ποιες ειναι καλυτερες?

Απο που αν επιτρεπετε? απο εσωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.