Jump to content



Ζητηται ανθρωπος με κολλητηρι για μικρο δουλεια στον Πειραια


YDinopoulos

Recommended Posts

Εχω 3 Samsung 226BW στο γραφειο. Οι 2 εχουν ενα S στο σεριακο η 3η δεν εχει.

Ψαχνω καποιον να ερθει με το κολλητηρακι του στο γραφειο μου (Αγιος Νικολας @ Πειραιας), να μου αλλαξει και στις 3

ολα τα πυκνωτακια τους.

Περα απο την αμοιβη, κερναω και espressaki Lavazza να'ουμ !

Link to comment
Share on other sites

στείλε μου πμ τηλέφωνο και τιμή να δω αν αξίζει να κουβαληθώ μέχρι τον Πειραιά

συν οτι μπορώ Κυριακές μονο λόγο φόρτου εργασίας !

και αν έχεις τα ανταλλακτικά !

Link to comment
Share on other sites

ε δεν αξίζει τότε για εμένα τουλάχιστον εκεί που μένω

και δύσκολα θα βρεις και κάποιον να έρθει να το κάνει

πιο εύκολο είναι να τις πάς κάπου και να περιμένεις 2-3 μέρες να ανοιχτούν να δει κάποιος τι χρειάζεται να τα βρεί να τα πάρει και να τα βάλει

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σου κανουν οι οθονες (flickering)?

να κοιταξεις εαν ειναι rev.1 η rev.2 γιατι εχουν διαφορετικους πυκνωτες, και καλο ειναι να τους αλλαξεις ολους και τους 5 ,μην ξανανοιγεις για αλλον.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.com/Repair-Samsung-Monitor-Capacitors-Entire/dp/B0069UDMXW]Repair Kit, Samsung 226BW Rev 0.1, LCD Monitor, Capacitors Only, Not the Entire Board: Amazon.com: Industrial & Scientific[/ame]

Repair Kit, Samsung 226BW Rev 0.1, LCD Monitor, Caps - LCDalternatives

η πας στον ΦΑΝΟ στα Εξαρχεια ΣΟΛΩΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Οπως γραφω παραπανω, οι 2 εχουν ενα S στο σεριακο η 3η δεν εχει...

Εχω βρει "κιτ" στο ebay με 8μιση δολαρια (+free shipping), αλλα ουτοσιαλλως, εχω μιλησει με συμφορουμιτη και θα γινει η δουλεια σημερα. Αν και μονο η μια κανει το flickering οταν την ανοιγω, θα αλλαξω caps κ στους 3, να ειμαι σιγουρος.

Οποτε προς το παρων εχω βρει ατομο. Μολις τελειωσει η διαδικασια, θα κλειδωσω το θεμα.

Ευχαριστω ολα τα παιδια που εστειλαν ΡΜ !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Οπως γραφω παραπανω, οι 2 εχουν ενα S στο σεριακο η 3η δεν εχει...

Εχω βρει "κιτ" στο ebay με 8μιση δολαρια (+free shipping), αλλα ουτοσιαλλως, εχω μιλησει με συμφορουμιτη και θα γινει η δουλεια σημερα. Αν και μονο η μια κανει το flickering οταν την ανοιγω, θα αλλαξω caps κ στους 3, να ειμαι σιγουρος.

Οποτε προς το παρων εχω βρει ατομο. Μολις τελειωσει η διαδικασια, θα κλειδωσω το θεμα.

Ευχαριστω ολα τα παιδια που εστειλαν ΡΜ !

Το Rev. θα το βρεις ανοιγωντας την οθονη πανω στην πλακετα του τροφοδοτικου και καλο ειναι να αλλαξεις και τους 5 η 6 δηλαδη ολους, ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα, οι περισσοτεροι υπαρχουν και εδω φθηνοτερα

1)ΦΑΝΟΣ Σολωμου 100μ. απο την ΠΑΤΗΣΙΩΝ (Εδω θα τα βρεις ολα και φθηνοτερα)

2)ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ ΠΛ. ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ

3)ΤΕΤΡΙΜΙΔΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.