Jump to content



Προτασεις για καινουριο λαπτοπ


savvas94

Recommended Posts

Σωστο το σκεπτικο σας, ομως δεν θα ο βασικος μου υπολογιστης. εχω ηδη ενα desktop το οποιο ειναι παλιο (αγορασμενο το 2005!!!), ομως το εχω κρατησει σε αρκετα καλη κατασταση και μπορει να κανει τη δουλεια που θελω (εκτος απο παιχνιδια και hd ταινιες) .

l

το λαπτοπ το θελω για να μου προσφερει ευελιξια στη σχολη, συν οτι θα με βοηθησει να δουλεψω σε στιγμες που το desktop θα ειναι μη προσβασιμο για διαφορους λογους.

οσον αφορα τον προγραμματισμο, δεν θα φτιαξω και το autocad, οποτε τουλαχιστον για τα επομενα 4 χρονια δεν υπαρχουν τρελες απαιτησεις σε αυτο το κομματι!!

και στο θεμα της οθονης, εχω ηδη στο ματι μια 23αρα full hd led monitor-tv!!!

*τα 700 ευρω δεν γινεται να ξεπεραστουν, ειμαι ηδη αρκετα πανω απο αυτα που ειχα υπολογισει αρχικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα! Πηρα το Toshiba τελικα! :happy2: Πραγματικα πεταει ο υπολογιστης!! Ηταν μαλιστα το τελευταιο κομματι στα mediamarkt (προσπαθουν να το αποσυρουν για να φερουν το καινουριο με windows 8, κατα τα αλλα δεν εχουν καμια διαφορα) και μαλιστα εκθεσιακο, ομως δεν υπαρχει κανενα προβλημα η "σημαδι" απο τη χρηση οποτε το τσιμπησα γιατι αλλου δεν θα το εβρισκα...

Εκανα και ενα partition 100GB και θα περασω και τα windows 8 και ολα κομπλε!

Ευχαριστω για το χρονο που διαθεσατε να με βοηθησετε να επιλεξω!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

για μένα πάντως η καλύτερη επιλογή είναι το dell Dell Inspiron 15R-5520 (i5-3210M/4GB/500GB/W8) | Skroutz.gr , άσχετα με την άποψη μου όμως σου εύχομαι καλορίζικο!!

Το συγκεκριμενο πριν μια εβδομαδα υπηρχε σε 2 καταστηματα του σκρουτζ και μαλιστα εγραφε "εξαντλημενο" και στα 2. ειχε περιπου 710 € και ηταν με windows 7... αν ηταν διαθεσιμο σε καποιο καταστημα οταν πηρα το toshiba προφανως και θα προτιμουσα το dell...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.