Jump to content



Προβλημα με ΑΤΙ 4870


killer55555

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Προσφατα το pc ενος φιλου τα επαιξε κ πηρα το κουτι να δω τι σωθηκε απο την καταστροφη.Με τα πολλα κ τα λιγα το τροφοδοτικο απεβιωσε κ ειπα να βαλω την καρτα γραφικων του στο δικο μου μηχανημα για να δω αν ειναι οκ...Κ εδω ξεκιναει το προβλημα...Μολις την βαζω μου κολλαει εκει που φορτωνει η μπαρα των windows κ βγαζει μαυρη οθονη,ενω ο δισκος φορτωνει κανονικα...Τεσπα λεω καποιος driver θα ειναι κ επειδη ειχα 2-3 χρονια να κανω format ξεκιναω την διαδικασια...Βαζω παλι την δικια μου καρτα πανω,κανω φορματ,περναω drivers κτλ οσπου σημερα λεω να ξαναδοκιμασω να δω αν η καρτα του φιλου μου λειτουργει..Βγαζω drivers απο την δικια μου,κλεινω pc,αλλαζω καρτα κ παλι τα ιδια...Σημειωτεον ολα τα λαμπακια της καρτας(3 τον αριθμο) ειναι πρασινα αναμενα κ οταν παο να μπω σε safe mode κολαει εκει που λεει system/drivers/mup.sys...Καμια ιδεα η γνωμη κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εχεις κουμπωσει και τα δυο καλωδια της τροφοδοσιας?

ειναι δυνατο το τροφοδοτικο σου?

κανε μια προσπαθεια να αλλαξεις παστα αν εχεις.

ειναι πολυ πιθανο να εχει αρπαξει και η καρτα μαζι με το τροφοδοτικο του φιλου σου

Link to comment
Share on other sites

Ναι κ τα 2 3πινα ειναι κουμπωμενα.

Τροφοδοτικο εχω ενα Enermax 620 η 650 ακριβως δεν θυμαμαι γτ εχει περασει καμια 3ετια απο τοτε που το πηρα.

Η παστα δεν καταλαβαινω γιατι να εχει να κανει κατι με το προβλημα.

Αν ειχε αρπαξει κ η καρτα(πολυ πιθανον δν το αποκλειω) δν θα επρεπε να μην αναβουν κ τα τρια λαμπακια που εχει πανω η καρτα ή στην τελικη να μην ποσταρει καν?Εννοω bios ή το φορτωμα της μπαρας οταν πανε να φορτωσουν windows? :S

Link to comment
Share on other sites

οταν φορτωνουν τα windows φορτωνει και τους drivers και τοτε φαινεται το προβλημα.

αν μπεις σε safe mode μαλλον θα το αντεξει γιατι δεν φορτωνει τους drivers.

σου ειπα για παστα μηπως και ειναι θεμα θερμοκρασιων αν και δεν νομιζω, απλα σν τελευταια ευκολη λυση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.