Jump to content



dsl problem___


lowin

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Πριν απο λίγο καιρό έκανα αίτηση για ADSL..κ εκεί που όλα κυλούσαν ωραία και καλά,πέρασαν 5μέρες απο την ημερομηνία που μου δώσανε οτι θα γίνει η εγκατάσταση. Παίρνει ο αδερφός μου τηλέφωνο και του λένε ακυρώθηκε η διαδικασία γιατί στη περιοχή(αμπελόκηποι) ή στη πολυκατοικία(ενα από τα δύο...) έχουμε λέει αντί για καλώδιο χαλκού οπτική ίνα και δε γίνεται μέχρι τέλος έτους τίποτα.μππορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί και τι μπορώ να πριμένω με την οπτική ίνα; υποθέτω οτι επειδή οι οπτικές ίνεςειναι πιο εξελιγμένες θα υπάρχει ίσως σύντομα κάποια γρηγορότερη σύνδεση;ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή - ο ΟΤΕ έχει προμηθευτεί το κατάλληλο hardware για όσους βρίσκονται σε οπτική ίνα - απομένει η εγκατάσταση του υλικού, ημερομηνία εγκατάστασης άγνωστη!

Link to comment
Share on other sites

Αχ... εισαι ατυχος... και τυχερος. ο ξαδερφος(στην αμερικη) μου που εχει ιντερνετ με οπτικη λεει οτι πριν χτυπησει την σελιδα του βγαινει κατευθειαν η σελλιδα! αρα οταν βγει ιντερνετ με οπτικη στην ελλαδα θα πετας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από laserscout

Αχ... εισαι ατυχος... και τυχερος. ο ξαδερφος(στην αμερικη) μου που εχει ιντερνετ με οπτικη λεει οτι πριν χτυπησει την σελιδα του βγαινει κατευθειαν η σελλιδα! αρα οταν βγει ιντερνετ με οπτικη στην ελλαδα θα πετας!

Και νομίζεις θα ζει το 6666 που θα έρθει? ouf.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από laserscout

Αχ... εισαι ατυχος... και τυχερος. ο ξαδερφος(στην αμερικη) μου που εχει ιντερνετ με οπτικη λεει οτι πριν χτυπησει την σελιδα του βγαινει κατευθειαν η σελλιδα! αρα οταν βγει ιντερνετ με οπτικη στην ελλαδα θα πετας!

Αλλο ελλαδα και αλλο αμερικη ομως, εκει δεν τσιγκουνευονται το Bandwidth.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hero

Βάλε adsl μα δεν νομίζω να είναι πρόβλημα το να δίνεις 40 το μήνα.

σε πιον μιλας? αφου λεει το παιδι ( ο lowin) οτι δεν μπορει να βαλει !!!!!

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλας τωρα ρε παιχτη??

αυτη νομιζεις σε κοβει...αφου σε εχει φρεναρει η blizz...κοιτα τα παιχνιδια σου και θα δεις..

στο κατω κατω αν παρεις καλυτερο μοντεμ(δεν ξερω αν εχεις το κοκακλο μοντεμ ακομα-παρε αυτο που εχει ο δημητρης)

και δωσεις και για μια οτενετ συνδεση θα μπορεις να παιζεις ολη μερα..ε ενταξει αμα νομιζεις πως αυτο ειναι που σε εμποδιζει παιξε για μια βδομαδα...και 8 ωρες την μερα να πιαζεις το τηλεφωνο δεν θα γραψει πολυ(για μια βδομαδα)

Αλλα σου λεω σε εχει φρεναρει η blizz-απλα πρεπει να γινεις καλυτερος μαν..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.