Jump to content



Πως θα βρω το Windows 8 Serial Number


morius

Recommended Posts

Καλησπέρα, εχθές πήρα ένα laptop toshiba με windows 8. Αλλά επειδή μου σπάει τα νεύρα το ότι έχει τόσα προγράμματα θέλω να κάνω ένα format.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω ο serial, και δεν έχει ταμπελάκι κάτω από το Laptop για να το βρω. Πάτησα στο google έβαλα κανα δυο προγραμματάκια που καλα το βρίσκει αλλά τα τελευταία 5 ψηφία που μου εμφανίζει από τα windows δεν ταιριάζουν με αυτό που μου δίνει το πρόγραμμα!!!

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον Κοτσόβολο τώρα και μου λέει ότι στα windows 8 ίσως να μην το γράφουν ή μπορεί η εταιρία (Toshiba) να έχει κάνει συμβαση με την microsoft και να μην το δινει....

@@ριές σου λένε! Το s/n αντιπροσωπεύει το Licence που αγόρασες. Είναι υποχρεωμένοι να στο δώσουν.

Διαφορετικά σε κάποιο έλεγχο, εσύ θεωρείσαι παράνομος και ότι χρησιμοποιείς πειρατικό λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

και πες ότι το βρήκε το serial number. Και πάλι αν το δίνει στην εγκατάσταση των windows 8 υπάρχει περίπτωση να μην το δέχεται αν είναι έκδοση OEM.

Πρόταση μου είναι να κατεβάσεις ένα πρόγραμμα που αφαιρεί δυνατότητες και άχρηστες εφαρμογές/temp αρχεία των windows και να κάνεις ένα καθάρισμα στην registry.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1782]morius[/MENTION]

Απλα πας εκει κ το ζητας ομορφα κ ευγενικα. Αν πουν οχι μα μου μα, ζητας τον προισταμενο κ του το ξαναζητας.

Αν αρνηθει, ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ στιγμη καλεις την ΣΔΟΕ μπροστα του και κανεις καταγγελια. Επισης θα καλεσεις και την Microsoft !

ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ προιον MS Windows πωληθει, θα πρεπει να υπαρχει αναλογο αυτοκολητο σε εμφανες σημειο! (To γραφει στο EULA που μαλλον το 1% των παγκοσμιων χρηστων εχει διαβασει...:hehe: )

Sent from my iPhone using Tapatalk 1.14.3

Link to comment
Share on other sites

Απότι κατάλαβα βρίσκει μόνο του το serial μέσω του BIOS?

" Ie Microsoft writes a unique cd-key in to BIOS of every PC in an encripted format that can not be read by a normal user when he opens the BIOS screen . So you do not have to worry about the activation keys when you change the hard disk . Your system with take care of it . Bad news for you if you are a pirate ."

Τι παπαριές είναι αυτές ρε γ@μώ το!!!

Link to comment
Share on other sites

Η Μ@λ@κία ξέρεις πια είναι όμως;

Πρίν κανα μήνα αγόρασα τα 8άρια με τα 29,99€ (αναβάθμιση και καλά) αλλά την έκανα ενώ είχα Windows 7 32bit. Με αποτέλεσμα να αγοράσω τα 8άρια σε 32bit.

Λέω, οκ δεν πειράζει αφού θα πάρω laptop με 8άρια θα τα κάνω τράμπα!!! Αλλά τώρα...μας γ@@@@@ η microsoft!!!

Link to comment
Share on other sites

icy20 η αλήθεια είναι ότι το βρήκα και εγώ με ένα KMS activator αλλά το θέμα είναι να το κάνω με σιγουριά, γιατί θέλω να σνήσω τα πάντα, να κάνω ένα partition και να τα βάλω καθαρά τα 8άρια...

Ε θα είναι μεγάλη πίκρα μετά αν δεν μπορώ να τα ενεργοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.