Jump to content



μεγαλη αναβαθμηση!!!


laserscout

Recommended Posts

Εχω υπολογιστη παμπαλαιο και αποφασισα να του κανω μια αναβαθμηση!

Τωρα εχω:

CPU: intel MMX 155 MHz

Μητρικη: ασε καλυτερα! :rip:

Case: XXS

Και θελω... οτι να 'ναι!

λοιπον, προς το παρον θελω να αναβαθμισω αυτα! Τα υπολοιπα... μετα!

Για δωστε ιδεες... δινω πανω-κατω 300 ευρο...

Link to comment
Share on other sites

Μνήμες κάρτες, τροφοδοτικό, σκληρούς κλπ, ξέχασε τα σε καινούργιο σύστημα.

Ο σκληρός ok, θα παίξει, αλλά θα έχεις ένα νέο σύστημα που θα σέρνεται λόγω πάναργου σκληρού.

Θα πρέπει να κάνεις ριζική αλλαγή, νέο σύστημα ουσιαστικά(οπότε και περισσότερα χρήματα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από laserscout [Σήμερα, στις 13:43]

Εχω υπολογιστη παμπαλαιο και αποφασισα να του κανω μια αναβαθμηση!

Τωρα εχω:

CPU: intel MMX 155 MHz

Μητρικη: ασε καλυτερα! :rip:

Case: XXS

Και θελω... οτι να 'ναι!

λοιπον, προς το παρον θελω να αναβαθμισω αυτα! Τα υπολοιπα... μετα!

Για δωστε ιδεες... δινω πανω-κατω 300 ευρο...

Φίλε μου μακάρι να μπορούσε να γίνει κάτι με τα χρήματα που διαθέτεις.....

Δεν θέλω να σε απογοητευσω αλλά 300 Εuro δεν φτάνουν για αναβάθμιση γιατί ουσιαστικά στην περίπτωσή σου πας για αγορά ενός νέου συστήματος κρατώντας μόνο mouse / πληκτρολόγιο / Οθόνη / ηχεία και φυσικά το γραφείο σου..... :D

Ολα τα άλλα πάνε για αλλαγή οπότε χρειάζεσαι ΠΟΛΛΥΥΥΥΥ περισσότερα από τον αρχικό σου υπολογισμό....

Εκτός και βρείς καμμιά ΠΟΛΛΥΥΥΥΥ καλή ευκαιρία σε τίποτα μεταχειρισμένα..... :bye:

Link to comment
Share on other sites

Aν δε μπορείς να διαθέσεις παραπάνω, κάνε αυτό που είπε ο Dag. Κοίτα σε μεταχειρισμένα. Με βάση τις αγγελίες που υπάρχουν εδώ κατά καιρούς:

με ένα 70άρι βρίσκεις 512ΜΒ PC2700 μνήμες,

ένα 50άρι για μια μητρική (με 60 παίρνεις KT600 καινούργια),

ένα 60άρι για CPU (ΑthlonXP),

ένα 50άρι για δίσκο

και βάλε και ένα 30άρι για ένα NoName κουτί με τροφοδοτικό.

και ένα 40άρι για μια GeForce4 Ti4200.

Με αυτές τις τιμές βγαίνεις στα 300, άντε 350 το πολύ (αν βάλεις nforce2 μητρική και δίσκο 80άρη καινούργιο). Απο εκεί και πέρα ανεβαίνεις όσο σε παίρνει.

[Ας πούμε θα πρότεινα να πάρεις ένα 2nd-hand Chieftec 360W με 30 και ένα 6Α19 κουτάκι με 40]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Τι είναι τα άλλα που έχεις?

καρτα ηχου, γραφικων μοντεμ, σκληρο, οθονη, πληκτρολογιο, ποντικι, ηχεια, εκτυπωτης, γραφιο καρεκλα δωματιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από laserscout

καρτα ηχου, γραφικων μοντεμ, σκληρο, οθονη, πληκτρολογιο, ποντικι, ηχεια, εκτυπωτης, γραφιο καρεκλα δωματιο...

Tα καλά νέα είναι οτι μπορείς να κρατήσεις το γραφείο και την καρέκλα..... :hehe:

Όπως σου είπε και ο Γιάννης τα πράγματα του MMX πάνε καρφί στο πατάρι...Για το τι μπορείς να κάνεις με 300 κοίτα τα παραπάνω posts.

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει θα αγορασω καινουριο με δοσεις... και τα 300 θα πανε προκαταβολη! καμια ιδεα για καινουριο υπολογιστη?????

Για καλον τωρα, εγω μονο την προκαταβολη θα πληρωσω της δωσεις τις πληρωνει αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.