Jump to content



Xtreamer Pro & Media Info


sstav

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά!!!

Ανοιξα το θέμα σε αυτη την κατηγορία γιατί αφορά κάτι που θα γίνει με κάποια εργαλεία από το PC...αν θεωρείτε ότι πρέπει να μεταφερθεί...

To πρόβλημα:

εχω έναν media player xtreamer pro με 2 σκληρούς δίσκους με ταινίες/σειρές (~4ΤΒ) κτλ, ομαδοποιημένα ανά χρονολογία σε ξεχωριστούς φακέλους. Θέλω να φτιάξω ένα excel με τις πληροφορίες που θα προκύψουν με κάποιον τρόπο-πρόγραμμα.

Το προγραμμα θα σκανάρει από το PC μου τους δίσκους/φακέλους που θέλω δικτυακά και θα μου επιστρέψει ως αποτέλεσμα τα περιεχόμενα και το είδος των αρχείων σε κάθε φάκελο(όνομα.mkv,avi για την ταινία, ονομα.srt για τους υπότιτλους, όνομα.jpeg για τα εξώφυλλα), καθώς και πληροφορίες σχετικά με την κωδικοποίηση της ταινίας, τον ήχο κτλ και αν είναι δυνατόν να βρει πληροφορίες για την ταινία από το imdb...

Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το jukebox του xtreamer....

Δοκίμασα το mediainfo αλλά χωρίς αποτέλεσμα (αργεί πολύ /κολάει/κάτι κάνω λάθος).

Έναν εύκολο τρόπο να αρχεοθετήσω τα δεδομένα του media player θέλω...

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.