Jump to content



Δυσάρεστη εμπειρία με παραγγελία από τα Public


DwS

Recommended Posts

- Είσαι σίγουρος ότι η τιμή που είδες στο δικτυακό τόπο του Public ήταν τιμή καταστήματος και όχι τιμή ιντερνετ;

Ναι, 100% σίγουρος. Υπήρχε μόνο μία ενιαία τιμή όταν πήγα και έκανα την παραγγελία και αυτό το είδε και ο υπάλληλος ο οποίος με εξυπηρέτησε, ασχέτως που μετά έκανε την κότα για τους δικούς του λόγους και δεν το ανέφερε.

- Όταν έκανες την παραγγελία στο κατάστημα, δε σου έκοψαν δελτίο παραγγελίας; Δεν έκανες συμφωνητικό αγοράς στο οποίο αναγράφεται η τιμή αγοράς;

Δυστυχώς όχι. Είναι αυτό που είπε ένας φίλος πιο πάνω. Αν δεν την έχεις πατήσει στο παρελθόν ή δεν έχεις ψαχτεί, δεν δίνεις και πολλή σημασία σε τέτοιου είδους λεπτομέρειες, ούτε είσαι υποψιασμένος.

Μου κόψαν απλά μία απόδειξη προκαταβολής στην οποία δεν αναγραφόταν κανένα περαιτέρω στοιχείο, μόνο το ότι έχω δώσει 10€ προκαταβολή και τα στοιχεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις παραγγελεία online και παραλαβή (και πληρωμή) στο το κατάστημα; Στην περίπτωση αυτή ισχύει κανονικά η τιμή internet (στα περισσότερα μαγαζιά που το έχω κάνει τουλάχιστον, δε ξέρω στο συγκεκριμένο). Στο Πλαισιο συγκεκριμένα ο υπάλληλος μου είπε πως αν θέλω μπορει να κάνει την παραγγελεία αυτός και να το παραλάβω την επόμενη μέρα σε τιμή internet...

Στο Πλαίσιο και γω μετά από συνεννόηση έχω πάρει πολλές φορές τιμή internet αλλά αν παραγγείλεις από το site τους απ' ότι θυμάμαι αν επιλέξεις παραλαβή από το κατάστημα σου λέει πως θα χρεωθείς τιμή καταστήματος και όχι internet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.