Jump to content



W/C για το μυαλο μου δε μπορω να σκεφτω αλλο


satkok

Recommended Posts

ενα ομορφο πρωινο ερχεται ενας τυπακος και κανει παραγγελεια πισι το οποιο εδω και 4-5 μερες προσπαθω να το κανω να δουλεψει τα χαρακτηριστηκα ειναι τα εξη:

αμδ 2.8 ξπ

512/400 3200 τwinmos

msi fx 5200

m/b msi δελτα Κ7Ν2 αν θυμαμαι καλα με το nforce2

μαξτορ 80/7200/8 μβ

τελος παντον τα βασικα ειναι αυτα,ναι ελα ομως που το συστημα κρασαρη συνεχεια στα παιχνιδια και μετα απο αυτα ξεκιναει το πανηγυρη μη μπορωντας να δω ουτε μια ταινια dvd.

εχω αλλαξει τα παντα ακομη και τις βιδες...το ιδιο συστημα το εστησα καμια 5-6 φορες και με μεγαλητερα χαρακτηριστηκα αλλα τπτ...ειναι ενα συστημα με οτι πιο "καινουργιο" απο χαρντγουερ ντραιβερσ και απντειτς

W/C για το μυαλομου παρακαλω το εχω ψησει

καμια ιδεα?

:confused: :confused: :sick: :sick: :sick:

Link to comment
Share on other sites

watercooling θελω για το κεφαλιμου που το ψηνω τοσες μερες.και ολα καλα ειναι στημενα ξανα και ξανα ολες αυτες τις μερες.οσο αναφορα για τα ανεμιστερακια ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Από τροφοδοτικό πως πάμε? Κοίταξες τις μνήμες με memtest? Μετά πρέπει να βάζεις το κάθετι μόνο του (αν γίνεται) για να δεις τι ακριβώς φταίει.

Κουράγιο στο ψάξιμο

Link to comment
Share on other sites

απο τροφοδοτικο εβαλα δοκιμαστηκα ενα τσιφτεκ γιατι αυτο που συνοδευει το κουτι ειναι να μην ηταν...και τις μνημες δοκιμασα και γενικοτερα το καθε κομματι το δοκιμαζα σε αλλα πισι:(

ευχαριστο παντος προκοπα:T:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρεψου οτι οι σινδεσμολογιες ειναι σωστες,αστο δυο ωριτσες χαλαρωσε λιγο κ ξεκινα.....

Βαλε μητρικη, cpu, vga κ μνημες κ δες αν postαρει,βαλε δισκο κ ξαναδοκιμασε,

αλλαξετα ολα σταδικα,αλλο δισκο, vga, mem, cpu ισως κατι να ειναι καμενο κ μην το εχεις παρει χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα αυτα υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξω πολλα παρτς για δω αν κατι δε δουλευει σωστα η ειναι καμμενο και αυτα που εχω δοκιμασει τα βαζω και σε αλλο συστημα αλλα δουλευουν κανονικα εκει εχω παθει την πλακα της ζωης μου αλλα στο συγκακριμενο συστημα κρασαρει με προγραμματα και παιχνιδια που εχουν μπει σε αλλους υπολ που δουλευουν κανονικα

:cry: :wall::rip:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από satkok

τα εχω κανει ολα αυτα υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαξω πολλα παρτς για δω αν κατι δε δουλευει σωστα η ειναι καμμενο και αυτα που εχω δοκιμασει τα βαζω και σε αλλο συστημα αλλα δουλευουν κανονικα

Aν καταλαβα καλα, αλλαξες τα παντα εκτος απο μητρικη ?

Link to comment
Share on other sites

memtest86+ έτρεξες? Σου βγάζει error? Mε τα ρεύματα έπαιξες? Σε DC ή σε SC είναι το μηχάνημα? Σου πετάει BSOD ή στο desktop? Aν σου πετάει BSOD τι μήνυμα σου βγάζει? Έχεις ξαναστήσει nForce2?

Link to comment
Share on other sites

my computer- properties-> advanced tab-> startup and recovery settings-> system failure.. Automatically restart. Καθάρισε αυτή την επιλογή για να βλέπεις τη μπλέ οθόνη όταν τρώει restart.

Αρχική απάντηση από enduracell

memtest86+ έτρεξες? Σου βγάζει error? Mε τα ρεύματα έπαιξες? Σε DC ή σε SC είναι το μηχάνημα? Σου πετάει BSOD ή στο desktop? Aν σου πετάει BSOD τι μήνυμα σου βγάζει? Έχεις ξαναστήσει nForce2?

That^^^

Σε ποιό slot έχεις τη μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

μετα την ευγενικη προσπαθεια αρκετων καλων ανθρωπων το συστημα δε θελει να δουλεψει το γιατι δε καταλαβα αλλα ψυχη βαθεια καθε part θα μπει σε αλλο συστημα και ο θεος βοηθος:giveup: :giveup: :giveup:

υ.γ. σε ολα τα slot δοκιμασα τη μνημη και το μεμτεστ δεν εβγαλε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Tι ΒSOD σου πετάει?δουλεύει πάνω σε SATA? Σχετικά με ένα αρχείο του RAID? Φίλος είχε το ίδιο πρόβλημα επειδή είχε βάλει λάθος drivers του RAID στην εγκατάσταση. Πως δοκίμασε άλλα parts πάνω σε άλλη Mobo αν δουλεύεις SATA ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.