Jump to content



"Ποιός δεν κάνει τον κινέζο;"(An Aftersales support quest)


Πριονέτο

Recommended Posts

tsakona μακαρι να ητανε ετσι. Τοτε απο μικρα θα αγοραζα. Οταν ομως ο μικρος μου πουλα ατι 4850 για 250 ευρω και λεει περσινο τοπ μοντελο ε γεια σας μετα.. Υγ. υπαρχουν και εξαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ας σκεφτούμε λιγάκι και τις δικές μας ευθύνες. Η "κατάχρηση" της εγγύησης πολλές φορές οδηγεί ένα κατάστημα σε αναθεώρηση της πολιτικής του.

Πχ πόσοι απο τους παλιούς εδω είχανε αχρηστεψει Thoroughbred, Barton και κατι Abit NFS 2.0 αγορασμενα απο το Πλαίσιο μέχρι να τους κάτσει καλό κομμάτι;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ας σκεφτούμε λιγάκι και τις δικές μας ευθύνες. Η "κατάχρηση" της εγγύησης πολλές φορές οδηγεί ένα κατάστημα σε αναθεώρηση της πολιτικής του.

Πχ πόσοι απο τους παλιούς εδω είχανε αχρηστεψει Thoroughbred, Barton και κατι Abit NFS 2.0 αγορασμενα απο το Πλαίσιο μέχρι να τους κάτσει καλό κομμάτι;

Δε το εχω κανει ποτε , συμφωνώ μαζι σου , αλλα , το μαγαζι δεν εχει καποια επιβάρυνση στα rma , ο κατασκευαστής ειναι αυτος που επιβαρύνεται

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ας σκεφτούμε λιγάκι και τις δικές μας ευθύνες. Η "κατάχρηση" της εγγύησης πολλές φορές οδηγεί ένα κατάστημα σε αναθεώρηση της πολιτικής του.

Δεν το εχω κανει ποτε, δεν εχω και τις γνωσεις αλλα και την διαθεση για ρισκο, αλλα μου εχει τυχει τηλεφωνικα ''αυστηρο'' υφακι απο υπαλληλο , μαλλον νομιζε οτι επεσε σε τετοια περιπτωση .Πηρε την απαντηση στο ιδιο υφος και χειροτερο.Αν τα ηλεκτρονικα τους πεφτουν βαρια οσο αφορα την ευκολη αντικατασταση και την πολιτικη τους, ας πουλανε σωβρακοφανελες.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη, πές μας την εμπειρία σου απο visionstudio γιατί εγώ την περασμένη τρίτη έστειλα με κουριερ μια κάρτα γραφικών και μου είπαν ότι σήμερα την είδαν μπροστά τους.

Το service τους δεν πιάνεις εύκολα γραμμή και 2 email που τους έστειλα δεν είχα κάποια απάντηση.Σήμερα τους βρήκα στο τηλέφωνο μετά από μέρες.Βέβαια εσύ μένεις Σαλονίκα και μπορεί για αυτούς που μπορούν να πάνε στο μαγαζί να είναι καλύτερα.

Προσωπικά καλό RMA θεωρώ να λυθεί το θέμα μου μέσα σε μία βδομάδα, μέτριο σε 2 και οτιδήποτε πάνω από αυτό κακό.

Το άλλο που ειπώθηκε ότι επειδή 5-10 enthusiasts μπορεί να καίνε τα υλικά τους και μετά ζητάνε RMA δεν το βρήσκω ως σωστό επιχείρημα για να "ρίξεις" τους άλλους 1000 απλούς πελάτες σου γιατί πχ το Πλαίσιο όταν είχε το γαμάτο RMA του κέρδη είχε πάλι.

Μεχρι στιγμής βλέπω με διαφορά μπροστα την Msystems και ακολουθουν ΟΚcomputers με Digitalmaster

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη, πές μας την εμπειρία σου απο visionstudio γιατί εγώ την περασμένη τρίτη έστειλα με κουριερ μια κάρτα γραφικών και μου είπαν ότι σήμερα την είδαν μπροστά τους.

Το service τους δεν πιάνεις εύκολα γραμμή και 2 email που τους έστειλα δεν είχα κάποια απάντηση.Σήμερα τους βρήκα στο τηλέφωνο μετά από μέρες.Βέβαια εσύ μένεις Σαλονίκα και μπορεί για αυτούς που μπορούν να πάνε στο μαγαζί να είναι καλύτερα.

Προσωπικά καλό RMA θεωρώ να λυθεί το θέμα μου μέσα σε μία βδομάδα, μέτριο σε 2 και οτιδήποτε πάνω από αυτό κακό.

Το άλλο που ειπώθηκε ότι επειδή 5-10 enthusiasts μπορεί να καίνε τα υλικά τους και μετά ζητάνε RMA δεν το βρήσκω ως σωστό επιχείρημα για να "ρίξεις" τους άλλους 1000 απλούς πελάτες σου γιατί πχ το Πλαίσιο όταν είχε το γαμάτο RMA του κέρδη είχε πάλι.

Μεχρι στιγμής βλέπω με διαφορά μπροστα την Msystems και ακολουθουν ΟΚcomputers με Digitalmaster

Ίσως ότι μένω Θεσσαλονίκη και έχω άμεση πρόσβαση (είναι κοντά στη σχολή).

Τους προτιμώ λόγω τιμών κυρίως που πολλές φορές όπως είπα είναι και κάτω από amazon (δεν έχω και μεταφορικά), και γενικώς δεν με έχει χαλάσει κάτι, αν και ομολογουμένως δεν έχω κάνει ακόμα RMA από κει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.