Jump to content



OffTopic;


devious

Recommended Posts

  • Replies 4,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι είναι.

Και εγώ έβαλα σήμερα internet + ομιλία και από το τεστ που έκανα πιάνω γύρω στα 1,75 από τα 2 mbps που δίνει ονομαστική ταχύτητα.

Είναι λίγο χαμηλότερη γιατί διαπερνάει και 1 τοίχο.

@Redgiwrgos.

Οι πόντιοι λένε για την φαμψή μύτη: Το μυτή των ποντίων εν αέτσ(δηλαδή κάτω) και το λιλί των ποντίων είναι αετσ (δηλαδή πάνω).

Αν σε κοροιδέψουν για την μύτη σου πες τους το απλά να δείχνεις και με το χέρι σου (πάνω και κάτω).

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι.

Και εγώ έβαλα σήμερα internet + ομιλία και από το τεστ που έκανα πιάνω γύρω στα 1,75 από τα 2 mbps που δίνει ονομαστική ταχύτητα.

Είναι λίγο χαμηλότερη γιατί διαπερνάει και 1 τοίχο.

Ακριβώς την ίδια ταχύτητα έχω και εγώ με 2άρα ΟΤΕ :D

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλ στο Πλαίσιο Μεταμόρφωσης για να ρωτήσω για ενα netbook που με ενδιέφερε

Εγώ : Γειας ενδιαφέρομαι για το netbook της Dell Inspiron Mini 9 White .Πείτε μου σας παρακαλώ αν υπάρχει διαθέσιμο.

Πωλητής : Χμ ....... ξέρετε κύριε στο Πλαίσιο δεν έχουμε Dell.

Εγώ: Και αυτό με τον κωδικό 1206451 που υπαρχει στην σελίδα σας τι έιναι?

Πωλητής : ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......... .αυτοοοό το DELL. Δυστυχώς κύριε δεν υπάρχει.

Φυσικά το εν λόγο netbook υπάρχει ακόμα διαθέσιμο.........στην σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, όλο βλακείες κάνουν οι γελοίοι στο stock house. Κάτι μνήμες Crucial που ζαχάρωνα, υποτίθεται πως ήταν ακόμη εκει.....4 μέρες αφ'ότου έμαθα πως δεν υπάρχουν.

Κατάλαβα πως το χρησιμοποιούν περισσότερο ως διαφήμιση το stock. Ο μόνος τρόπος είναι να περνάς απο εκεί καθημερινά και να πίνεις καφεδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν και καφέ στα stock house τότε καλά είναι.

Εδώ ρε παιδιά υπάρχουν Ελληνικά sites που ενημερώνουν άμεσα για την διαθεσιμότητα και το Πλαίσιο που είναι από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά καταστήματα δεν μπορεί να ενημέρώσει?

Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, όλο βλακείες κάνουν οι γελοίοι στο stock house.

Εγώ Πάνο δεν πήρα στο stock house αλλα στο κατάστημα της Μεταμόρφωσης.

Για να καταλάβετε τι συμβαίνει εκεί ,την .ωρα που περίμενα να συνθεθώ με το " τμήμα internet και ηλεκτρονικών υπολογιστών του καταστήματος Μεταμόρφωσης (ειχε και ωραία μουσικούλα στην αναμονή ) απαντάει κάποιος ευγενέστατος και πολυ πρόθυμος να με εξυπηρετήσει υπάλληλος.

Του λέω τι ζητάω και μου λεεί: κύριε αυτό που ζητάτε είναι εκθεσιακό κομάτι και υπάρχει μονο ένα διαθέσιμο στο πλαίσιο της Μεταμόρφωσης και οτι αυτός είναι στα κεντρικά και οτι το σύστημα με προώθησε σε αυτόν γιατι αργούσαν να απαντήσουν στο κατάστημα. Παντως το κομάτι το έβλεπε στο συστημα του διαθέσιμο και με διαβεβαίωσε οτι υπάρχει..............

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι το στοκ....στο στοκ αυτά που λένε ισχύουν, αλλά είναι ό,τι προλάβεις να πάρεις...πριν από κάτι μέρες με τον redmitso και μας πήρε ένας μέσα από τα χέρια(στο περίπου) μία 9600, εκεί γίνεται σφαγή!

Το πρόβλημα είναι που βάζουν άλλα προϊόντα στο site ως διαθέσιμα στα καταστήματα ενώ δεν υπάρχουν και αν ρωτήσεις τους υπαλλήλους δεν έχουν ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως έτσι είναι, αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει άλλο κατάστημα με εγγύηση αντικατάστασης (υπάρχει το e-shop αλλά μόνο στους φορητούς υπολογιστές όπου και δεν έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια).

Link to comment
Share on other sites

Μαμωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

Τον έχει πάρει απ' όλες τις μπάντες ο ΟΤΕ...το internet σέρνεται, κάνω reboot το router, κλειδώνει 1Mbps παραπάνω(κουφό, αμάν κάνω να πιάσω 100Kbps πάνω) και σέρνεται χειρότερα!

Και μετά μου λέτε το Conn-X είναι καλό! Μπούρδες!

+ ότι η ταχύτητα σε download είναι πιο ασταθής από ποτέ...μαμώ το χαλκό μου μαμώ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.