Jump to content



Midi Tower Watercooled


Obijuan83

Recommended Posts

Mιας και το ΗTPC δεν χρησιμοποιούνταν σαν ΗΤPC και μιας αντικατέστησα τον 2160 με τον Ε6600 αποφάσισα να τα βάλω όλα σε ένα μικρό κουτάκι.

Ο Ε6600 με την στοκ ψύκτρα βάραγε 72+/72+ βαθμούς στο folding οπότε μιας και είχα ένα διπλό ψυγείο, ένα μπλόκ και μια αντλία(???) να κάθονται είπα να τον βάλω στο νερό.

Το project δεν θα τα χωρούσε μέσα στο κουτί αν η μητρική δεν ήταν mini-atx.

Nα πω ότι η αντλία είναι απο το TideWater Thermaltake και την δουλεύω στο 50% της ισχύος της οπότε στην ουσία ίσα ίσα που τρέχει...Η θερμοκρασίες είναι όμως εντυπωσιακές για τα δεδομένα του κόστους και της ποιότητας των εξαρτημάτων.Πλέον σε load η θερμοκρασία περιορίζεται στους 45/45 βαθμούς...

Πιο αναλυτικά αποτελειται απο

Gigabyte GA-G31 MX S2

Inte Core 2 Duo E6600 @ 3.2GHz

2GB Crucial D9GMH

ATI X1900XTX 512

1x120GB + 1x250GB WD

PSU Tagan 480 Modular

DVD-RW

Midi Tower

Midi Tower Watercooled

Πάμε σε μερικές φωτό

[ATTACH]1712[/ATTACH]

[ATTACH]1713[/ATTACH]

[ATTACH]1714[/ATTACH]

[ATTACH]1715[/ATTACH]

[ATTACH]1716[/ATTACH]

post-105-1414343053,7068_thumb.jpg

post-105-1414343053,7317_thumb.jpg

post-105-1414343053,757_thumb.jpg

post-105-1414343053,7875_thumb.jpg

post-105-1414343053,8019_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει τόσο καλά το αντλιάκι της tidewater?? Απίστευτο δηλαδή για τα λεφτά του, ε; Εγώ σκεφτόμουν να το χρησιμοποιήσω για ανεξάρτητο loop για τη ψύξη του chipset αλλά τελικά δεν το δοκίμασα καν και το πούλησα κοψοχρονιά. :( Το tidewater σου έκανε θόρυβο πριν το διαλύσεις (για το fan στο low μιλάω) ή εγώ είχα πέσει σε ελαττωματικό fan;

@alexandros_13: Γιατί αν είχε κλειστό το καπάκι δε θα μπορούσε να βγάλει φωτό... :) Το κουτάκι αυτό δεν έχει παράθυρο στο πλαϊνό αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το εκανες μπραβο γιατι δμ το κλεινεις με το καπακι στ πλαι;;

Δεν σε κατάλαβα...

Αν εννοείς γιατί δεν το έκλεισα, απλά για να βγάλω φωτό!

@ΝinPA

Εκανε ενα θρόισμα το Tidewater...η αντλία του μια χαρούλα παίζει αλλά επειδή το θέλω αθόρυβο την έχω στο 50% και ίσα που τρέχει αλλά πάλι οι θερμοκρασίες είναι αυτές που είπα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αναφέρεται γενικά και όχι ειδικά στο pc σου. Απ' ότι κατάλαβα εννοεί ότι θα έχει πολύ καλή απόδοση σε κάποιο απλό pc, όχι μόνο να του ρίχνει τις θερμοκρασίες αλλά να το κρατάει σε νορμαλ επίπεδα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα καταφέρνει...Χωρίς να φανώ όμως επιδειξίας και όπως πάντα φιλικά, που το είδες το απλό PC;

αφού κρατάει τον E6600 εκέι τότε....

Νομίζω πως αναφέρεται γενικά και όχι ειδικά στο pc σου. Απ' ότι κατάλαβα εννοεί ότι θα έχει πολύ καλή απόδοση σε κάποιο απλό pc, όχι μόνο να του ρίχνει τις θερμοκρασίες αλλά να το κρατάει σε νορμαλ επίπεδα :)

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.