Jump to content



win8 και win update


shattered

Recommended Posts

καλησπέρα

πήρα ένα notebook για συγγενικό μου πρόσωπο ένα sony sve1112(amd e2-1.7ghz,win8)

στο θέμα μας τώρα...

εδώ και 2 ώρες αρνείται πεισματικά να κατεβάσει ενημερώσεις(internet έχω κανονικά και σερφάρω αλλά όταν δίνω το ok για το win update δεν κατεβάζει kb)

έχω δοκιμάσει και με wlan κ με wifi αλλά τα ίδια

any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Τι antivirus έχει; Απενεργοποίησέ το για 10 λεπτά και να δεις πως θα κατέβουν όλα! :whistling

windows defender(μας κάνει σαμποτάζ η ίδια η m$)......είχε στην αρχή trial ενός μήνα mcaffe internet security αλλά με το που είδα ένας μήνας έφαγε uninstall σε μισή ώρα

το θέμα βέβαια μπορεί να κλείσει μιας και πλέον το λαπτοπ βρίσκεται σε άλλη χώρα και έτσι δεν μπορώ να επέμβω τόσο άμεσα....

ps...αν έβαζα 1 -1 τα updates ξεχωριστά να κατεβαίνουν χειροκίνητα κατέβαιναν με ταχύτητες χελώνας...τουλάχιστον πρόλαβα να περάσω μερικές ενημερώσεις ασφαλείας......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι κι ακριβώς αυτό το πρόβλημα.. μα το παρατήρησα στο δικό μου pc πως ειδικά οι ενημερώσεις των εφαρμογών από το μάρκετ, δεν κατέβαιναν καν αν δεν έκλεινα το antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.