Jump to content



Συνδεση λαπτοπ με τηλεοραση


Recommended Posts

1. Εάν το Laptop σου έχει έξοδο για HDMI παίρνεις ένα καλώδιο HDMI to HDMI και απλά το συνδέεις.

2. Εάν το Laptop σου έχει έξοδο για DVI (και όχι για HDMI) παίρνεις ένα καλώδιο DVI to HDMI και απλά το συνδέεις (υπάρχει περίπτωση να μην έχεις ήχο από τα ηχεία της TV)

3. Εάν το Laptop σου ΔΕΝ έχει έξοδο DVI ή HDMI τότε θα χρειαστείς ένα καλώδιο D-Sub και ένα καλώδιο ήχου το οποίο να έχει και στις 2 άκρες καρφάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα εχω μια τηλεωραση toshiba καινουρια και προσπαθω να τη συνδεσω με το λαπ τοπ το οποιο ειναι lenovo G550!ενω τη συνδεσα με καλωδιο vga εχω εικονα αλλα δεν εχω ηχο!πηγα αγορασα καλωδιο καρφακια για να συνδεσω απο το ακουστικο του λαπτοπ στην τηλωραση αλλα ματαια!δεν εχω ηχο!ηχο εχω απο αλη εξωδο!τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω μια τηλεωραση toshiba καινουρια και προσπαθω να τη συνδεσω με το λαπ τοπ το οποιο ειναι lenovo G550!ενω τη συνδεσα με καλωδιο vga εχω εικονα αλλα δεν εχω ηχο!πηγα αγορασα καλωδιο καρφακια για να συνδεσω απο το ακουστικο του λαπτοπ στην τηλωραση αλλα ματαια!δεν εχω ηχο!ηχο εχω απο αλη εξωδο!τι πρεπει να κανω?
Πανω η κατω απο την vga συνδεση, εχει και μια εισοδο που λεγεται pc audio in.Εκει βαζεις το καρφακι απο τα ακουστικα του laptop.
Link to comment
Share on other sites

Πανω η κατω απο την vga συνδεση, εχει και μια εισοδο που λεγεται pc audio in.Εκει βαζεις το καρφακι απο τα ακουστικα του laptop.

Το ξερω!εκει τα συνδεσα αλλα τιποτα!ακουγεται ηχος σε αλη εξοδο!για την ακριβεια στην εξοδο 2 και οχι εκει που ειναι το πισι!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει τα RCA στην υποδοχή composite; Αν λειτουργεί σα την LG (τουλάχιστον η δική μου δεν έχει ήχο μαζί με το VGA) ενεργοποιείται μόνο μία: VGA ή Composite ή HDMI. Οπότε τον ήχο τον περνάω στον ενισχυτή μου και όχι στην τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.