Jump to content



Recommended Posts

Κόκκινε Πελάτη!!! Eχω και αλλο να δωσω....απο amd δεν εμπιστεύομαι κανένα score.

Θα ήθελα να δω το pordoletion της AMD... :p

Η 780 ti παει λιγο πιο ψηλα με 1212 ρευμα

eogm.png

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Aλλα αυτο που βλεπω ειναι οτι η 780τι μπορει να παιξει σε αυτα τα ρολογια και χωρις μαιμουδιες αλλα αρχιζει το throttle μολις πιασει το power target αλλα οχι οπως η τιταν δεν τα ριχνει τα ρολογια τοσο πολυ.Και χωρις μαιμουδιες μια χαρα ειναι απλα με το vbios κραταει οσα ρολογια της δινεις!

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια σε 1228/1900Mhz με μαμα ρευμα & μαμα bios!

Out of the box για τον φιλο μου τον μαιμουδοκυνηγο [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]!

3q82.jpg

Σου 'ρχομαι σιγα σιγα Χρησταρα ... :D

Παντα με μαμα bios!

1235/1600

eed0.jpg

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

GTX TITAN με 1.4v αντε γεια λεμε!!!Μαλλον θα το δοκιμασω και εγω:banging:

NVIDIA GeForce GTX Titan video card benchmark result - Intel Core i7-3970X Extreme Edition Processor,ASUSTeK COMPUTER INC. RAMPAGE IV EXTREME

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σκορ μια 780Ti στα 1300mhz το χει θεωρω.

Δεν νομιζω οτι το εχει... :hehe:

1300/8000 -> 13.951

image_id_1061888.jpg

O Tιτανας σπέρνει τον πόνο....αντε να δουμε ποια κάρτα και ποτε θα τον καθαιρέσει απο την εξουσια του! Θα χρονιάσει πανω στον θρονο ετσι οπως παει η δουλεια!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι το εχει... :hehe:

1300/8000 -> 13.951

image_id_1061888.jpg

O Tιτανας σπέρνει τον πόνο....αντε να δουμε ποια κάρτα και ποτε θα τον καθαιρέσει απο την εξουσια του! Θα χρονιάσει πανω στον θρονο ετσι οπως παει η δουλεια!

Ρε συ ο Τιτανας σε τι ρολογια ετρεχε βεβαια ειναι vbios με boost κανονικα.Αλλα στα 1200/1877? η δεν βλεπω καλα??

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ο Τιτανας σε τι ρολογια ετρεχε βεβαια ειναι vbios με boost κανονικα.Αλλα στα 1200/1877? η δεν βλεπω καλα??

Σιγα μην ετρεχε στα 1200 βρε συ o Τιτανας.

Αλλα και παλι η 780ti/290 δεν υπαρχουν πουθενα στις πρωτες 30 θεσεις στο hwbot.org....

Ολο το βαρος θα πεσει στου Kingpin το εργαλείο...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην ετρεχε στα 1200 βρε συ o Τιτανας.

Αλλα και παλι η 780ti/290 δεν υπαρχουν πουθενα στις πρωτες 30 θεσεις στο hwbot.org....

Ρε δες προσεχτικα το cpu-z του τυπου να δεις τα ρολογια του για αυτο μου κανει εντυπωση!Γιατι για 1240 πυρηνα ειναι πολυ το 1.4v .Εγω τον υπολογιζω να τρεχει κοντα στα 1350 με 1370 πυρηνα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε δες προσεχτικα το cpu-z του τυπου να δεις τα ρολογια του για αυτο μου κανει εντυπωση!Γιατι για 1240 πυρηνα ειναι πολυ το 1.4v .Εγω τον υπολογιζω να τρεχει κοντα στα 1350 με 1370 πυρηνα!

για τρεχα εσυ με 1350-1400mhz να δουμε...

Για να δινει 1,4v το λιγοτερο 1400-1450mhz....

Link to comment
Share on other sites

για τρεχα εσυ με 1350-1400mhz να δουμε...

Για να δινει 1,4v το λιγοτερο 1400-1450mhz....

Το συγκεκριμενο δεν το χω τρεξει ποτε πανω απο 1.25v δεν ξερω εαν θα ανετξει το psu μου στα 1.3 το 3dmark ειναι πιο βαρυ απο valley κατα πολυ αλλα αυριο που θα εχω χρονο θα κανω μια δοκιμη με τους 2 τιτανες! Θα δοκιμασω να την τρεξω στα 1270 πυρηνα ισως και παραπανω με 1.3v και αν κλεισει εκλεισε!:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο δεν το χω τρεξει ποτε πανω απο 1.25v δεν ξερω εαν θα ανετξει το psu μου στα 1.3 το 3dmark ειναι πιο βαρυ απο valley κατα πολυ αλλα αυριο που θα εχω χρονο θα κανω μια δοκιμη με τους 2 τιτανες! Θα δοκιμασω να την τρεξω στα 1270 πυρηνα ισως και παραπανω με 1.3v και αν κλεισει εκλεισε!:crazy:

Θα απενεργοποιήσεις το SLI και ανέβασε μόνο την μια κάρτα... άνετα αντέχει το τροφοδοτικο!

Link to comment
Share on other sites

Θα απενεργοποιήσεις το SLI και ανέβασε μόνο την μια κάρτα... άνετα αντέχει το τροφοδοτικο!

Απο ρευμα αντεχει απο αμπερ εχουμε θεμα και ακομα δεν εχει ερθει το νεο θα δοκιμασω με 2 για αρχη και αν....δοκιμαζω με την μια !

Link to comment
Share on other sites

GTX Titan

Graphics scores

extreme -> 8.500

performance -> 17.800

image_id_1044510.jpg

3232.jpg

ένα σκορ υπάρχει σε όλο τον κόσμο που είναι καλύτερο απο αυτό που έδειξα κι πήγες να το ποστάρεις :p

Κάτι έχει κάνει εκεί ο φούστης αλλά θα τον περάσουμε sooner or later

Link to comment
Share on other sites

ένα σκορ υπάρχει σε όλο τον κόσμο που είναι καλύτερο απο αυτό που έδειξα κι πήγες να το ποστάρεις :p

Κάτι έχει κάνει εκεί ο φούστης αλλά θα τον περάσουμε sooner or later

Δεν θα δωσω το μεγαλυτερο score και θα ποσταρω του δευτερου για παραδειγμα :p

Παντα ολα πανε με τον πρώτο. Δηλαδη κοιτας που ειναι ο πρωτος...Ολων των υπολοιπων πανε στις υποσημειώσεις.

Δεν υποβαθμιζω το score σου σε καμια περιπτωση αλλα ειναι η πραγματικοτητα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.