Jump to content



Recommended Posts

  • 2 weeks later...

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] Χρηστο με ποσο ρευμα εισαι σε αυτα τα ρολογια και με ποσο power target?για να ξεκινησω και εγω τεστ στην δικια μου και τελικα με το πρωτο vbios?ref. οχι το acx!

Link to comment
Share on other sites

Αφηνιασμένος ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION]! Με ενα σωστό bios από τον skyn3t θα θερίσει...

Κοιτα επειδη την πουλησε την 780 ο skyn3t και πηρε την 780τι ε δεν μπορει θα δωσει στον λαο ζουμι!!!το ετοιμαζει τροφοδοτικο θελω ομως βλεπω να το τιναζω αυτο το πινει κανονικα η καρτουλα οσοι εχουν 750w τροφοδοτικα απο οτι διαβασα εχουν θεματα τα γονατιζει

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] Χρηστο με ποσο ρευμα εισαι σε αυτα τα ρολογια και με ποσο power target?για να ξεκινησω και εγω τεστ στην δικια μου και τελικα με το πρωτο vbios?ref. οχι το acx!

Mε του skyn3t ειμαι.

Με το μαμα ρευμα ειμαι 1.175ν εκει.. Και 1.212ν να το βαλω δεν εχει διαφορα. Tην ιδια συμπεριφορα ειχε ο Τιτανας και η 780 μου, δεν ακουγαν απο ρευμα. Η 780 βεβαια με τη μοντα του zawarudo επειξε 1300-1320Mhz με 1.35ν.

Link to comment
Share on other sites

Mε του skyn3t ειμαι.

Με το μαμα ρευμα ειμαι 1.175ν εκει.. Και 1.212ν να το βαλω δεν εχει διαφορα. Tην ιδια συμπεριφορα ειχε ο Τιτανας και η 780 μου, δεν ακουγαν απο ρευμα. Η 780 βεβαια με τη μοντα του zawarudo επειξε 1300-1320Mhz με 1.35ν.

Οπα κατσε ρε τον τιτανα μου τον εχω δουλεψει μεχρι 1.325v και οντως ειναι τοσο το ρευμα και την 780 την ειχα παει παραπανω απο 1.21 μεχρι 1.25 εαν θυμαμαι καλα.Το llc το κανες enable?Στο ΑΒ εχεις κανει λογικα το ξεκλειδωμα soft mode 1.3?Παντος για μαμα ρευμα θεριζει το ρολοι εκει που παει

Link to comment
Share on other sites

Οπα κατσε ρε τον τιτανα μου τον εχω δουλεψει μεχρι 1.325v και οντως ειναι τοσο το ρευμα και την 780 την ειχα παει παραπανω απο 1.21 μεχρι 1.25 εαν θυμαμαι καλα.Το llc το κανες enable?Στο ΑΒ εχεις κανει λογικα το ξεκλειδωμα soft mode 1.3?Παντος για μαμα ρευμα θεριζει το ρολοι εκει που παει

Aλλο εννοω.. Οτι και ο Τιτανας και η 780 μου πριν βγει το soft mod που εδινε μεχρι 1.325ν, το μεγιστο ρευμα ηταν μεχρι 1.212ν.

Το μεγιστο του Τιτανα μου π.χ. ηταν 1189mhz@1.162v... Και 1.212v να εδινα δεν επαιρνε ουτε 1 mhz επανω! Στη δικη μου περιπτωση παλι τα μεγιστα τα επαιρνα με τη μαμα ταση.

Αλλο με το soft mod στο 1.325v εκει οντως παιρνεις καμια 100ρια mhz extra.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να τις πολυψαξω μεχρι που φτανουν στο εν λογω bench οι καρτες εδωσα τυχαια ρολογια και ρευμα γιατι βαριεμαι να τρεχω ολο το bench και για να μου φυγει η βλακεια οτι κατι τρεχει με το συστημα μου γιατι στο valley ...δεν ξερω τι το εχει πιασει.Πιστευω για τα συντομα ρολογια οτι ειναι οκ το σκορ

nlwd.png

εδω εχεις ακομα πολυ πραγμα να δωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Mε τον ίδιο driver! Beta drivers δεν βάζω στο μηχάνημα μου...

Παίρνω πίσω τα σκήπτρα! Με 12.847 ποντους!

NVIDIA GeForce GTX Titan video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. GRYPHON Z87

GTX_Titan_1231_1827mhz_12_847_score.jpg

Titan to rule them all! Σε πάω μια γύρα με τους επόμενους official drivers!

O 4770K στα 4,0Ghz....

Για ψαξε για κανα καλυτερο μαιμουδοbios ... :p

Εγω με official σε παιζω ακομη.

n8t3.jpg

Generic VGA video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Κουτσοκοκκινο to rule them all!

O 4770K στα 3,9Ghz....

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξε για κανα καλυτερο μαιμουδοbios ... :p

Εγω με official σε παιζω ακομη.

n8t3.jpg

Generic VGA video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Κουτσοκοκκινο to rule them all!

O 4770K στα 3,9Ghz....

Κόκκινε Πελάτη!!! Eχω και αλλο να δωσω....απο amd δεν εμπιστεύομαι κανένα score.

Θα ήθελα να δω το pordoletion της AMD... :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.