Jump to content



AMd RAM


Μοκου

Recommended Posts

Οταν ειχε πρωτοβγει ο Α10 με ειχε πριξει ενας φιλος μου να τον αγωρασει και να το βαλουμε σε ASRock > FM2A55M-DGS! Για λογο ελλειψη χρηματων :rip: αλλα δουλευει μια χαρα το cpu απλα δεν παιρνει πολυ Overclock αν και το εχω στα μαμα του χωρις τουρμπο!!!Το θεμα ειναι οτι τωρα θελει να αλλαξει ραμ και να παει σε 1866 8γιγα ενω τωρα φοραει 1333 4 γιγια! Εψαξα στο σιτε της ασροκ αλλα αφαντες απο την λιστα PATRIOT Μνήμη PC Viper 3 Series 2 x 4 GΒ DDR3-1866 PC3-15000 CL9 (PV38G186C9K) PV38G186C9K, 8GB DDR3, DDR3, Μνήμες RAM, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,. Εαν τις βαλω θα δουλεψουν η θα τις βαλω στο συρταρι???????

Link to comment
Share on other sites

Η απαρίθμηση των συμβατών μνημών δεν είναι αποκλειστική αλλά ενδεικτική.

Γίνεται αναφορά στις μνήμες που δοκιμάστηκαν, πρακτικά δεν είναι δυνατό

να δοκιμαστούν όλες. 99.9% θα παίξουν λοιπόν.

Ο μόνος λόγος, βέβαια, για να αλλάξεις μνήμες είναι να παιζεις παιχνίδια με την

ενσωματωμένη κάρτα γραφικών του επεξεργαστή.

Η μητρική όντως δεν είναι η καλύτερη αλλά μικρό το κακό, καθώς δεν μπορώ να

καταλάβω τον λόγο που θέλετε να κλοκάρετε τέτοιο επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχε πρωτοβγει ο Α10 με ειχε πριξει ενας φιλος μου να τον αγωρασει και να το βαλουμε σε ASRock > FM2A55M-DGS! Για λογο ελλειψη χρηματων :rip: αλλα δουλευει μια χαρα το cpu απλα δεν παιρνει πολυ Overclock αν και το εχω στα μαμα του χωρις τουρμπο!!!Το θεμα ειναι οτι τωρα θελει να αλλαξει ραμ και να παει σε 1866 8γιγα ενω τωρα φοραει 1333 4 γιγια! Εψαξα στο σιτε της ασροκ αλλα αφαντες απο την λιστα PATRIOT Μνήμη PC Viper 3 Series 2 x 4 GΒ DDR3-1866 PC3-15000 CL9 (PV38G186C9K) PV38G186C9K, 8GB DDR3, DDR3, Μνήμες RAM, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,. Εαν τις βαλω θα δουλεψουν η θα τις βαλω στο συρταρι???????

8GB 2133Mhz θα πάρεις για μνήμες !!!!

Δηλαδή τις μπλέ PATRIOT στην ίδια ιστοσελίδα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ταση να πειραζω τα παντα και να ξεπερναω τα ορια τους και αν αντεξουν να αφηνω στα μαμα...για τους αλλους...τα δικα μου παραμενουν τερματησμενα!!!! Λες να του παρω 2133????Πιστευω να μην μου κανει τπτ νουμερα η μητρικη....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.