Jump to content



TV 42 ή 47 ιντσες, γνωμες


TifoziF1

Recommended Posts

Καλημερα.Δεν ανοιγω νεο θεμα για να μη γεμιζω τσαμπα το φορουμ.Εγω εχω καταληξει στην Lg 47 Lm640s.Θελω πρωτιστως smart και δευτερευοντως 3d.Για πειτε γνωμες παραπλησιες.Επισης το dlna ειναι λειτουργικο σε αυτο το μοντελο;Αναμεταδιδει την εικονα του λαπτοπ στη TV ;

αν την ειδες και σου αρεσε η εικονα της (γιατι το πιο βασικο αυτο ειναι...!), σε ολα τα υπολοιπα θα σε υπερκαλυψει. παιρνει και πληκτρολογιο για να μπορεις να γραφεις - σερφαρεις καλυτερα.

αλλα μην περιμενεις να υποκαταστησεις ενα πισι, με την SMART TV...!!!

το 3D της ειναι παθητικο (=πιο ξεκουραστο), απο οοοοσο εχω δει (εχω την LM620S), ειναι αρκετα καλο!

το DLNA λειτουργει με τον PLEX MEDIA SERVER, το οποιο πρεπει να εγκαταστησεις στο λαπτοπ, για να "βλεπει" η TV τα αρχεια σου..!!

Link to comment
Share on other sites

icy δε γνωριζω ρε φιλε...γι' αυτο ρωταω.

cabdik οχι δεν την ειδα τη τηλεοραση παρα μονο συσκευασμενη.Θα τη τσεκαρω ομως.Αυτο το προγραμμα που λες ειναι στη συσκευασια ή το κατεβαζεις απο το site;Εννοειτε πως δεν τη παιρνω για αντικατασταση του υπολογιστη.Το Σκαιπ δε νομιζω να το υποστηριζει,οπως ενα μοντελο της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το πάνελ ειναι 50Hz και μπορείς να διαβάσεις ένα mini review

εγω, σαν καταναλωτης, δεν μπορω να εξακριβωσω αν ενα πανελ ειναι 50-100-200hz. οποτε βασιζεσαι ειτε στα ματια σου, ειτε στη συγκριση με φθηνες τηλεορασεις, οι οποιες ειναι σιγουρα 50hz..!

εγω εχω και τις 2, οποτε εχω αμεση συγκριση εικονας!

εχω μια Samsung LE32D550 και την LG 42LM620S. η εικονα στην LG ειναι σαφως πιο γρηγορη απο την Samsung, και φαινεται ειδικα σε ποδοσφαιρο.

τωρα, αν χρησιμοποιουν καποιες τεχνικες βελτιωσης τις εικονας και δεν ειναι πραγματικα 100hz, για εμενα αποδιδουν...!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.