Jump to content



1 Netmod 2 PC???


Gl0bAlZer0

Recommended Posts

Έχουμε ένα δίκτυο εγώ και ο συγκάτοικος με 2 υπολογιστές(τρελό δίκτυο).

Έχουμε μία γραμμή ISDN 64k.Οι υπολογιστές είναι ενωμένοι με δύο κάρτες δικτύου απλά. Το πρόβλημα είναι ότι για να μπει ο δεύτερος υπολογιστής internet πρέπει να έχω ανοιχτό τον υπολογιστή.

ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΌ?:cry:

Θέλω να μπορεί ο καθένας να κάνει τη σύνδεση ανεξάρτητα από τον άλλο.

Κάνει και πολ'ύ θώρυβο ο υπολογιστής και δεν αντεχεται για όλο το βράδυ !!!!!:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από emnezia

Αν βάλεις τον ένα με COM και τον άλλο με USB. Σε δύο μηχανήματα που έχω δουλεύει

Ναι αλλά με το USB και το Netmod δεν έχεις προβλήματα. Και σε μένα και σε πολλούς γνωστούς μου ενώ συνδέεται μετά από λίγο δεν μεταφέρει δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83 [11-09-2004 14:51]

Ναι αλλά με το USB και το Netmod δεν έχεις προβλήματα. Και σε μένα και σε πολλούς γνωστούς μου ενώ συνδέεται μετά από λίγο δεν μεταφέρει δεδομένα...

Επειδή το ίδιο σύστημα το είχα κάνει και εγώ 5 στις 10 φορές είχα πρόβλημα με το usb ειδικά να το μηχάνημα που χρησιμοποιεί την σειριακή έχει κάποιο πρόγραμμα για αναγνώριση κλήσης! Η λύση τελικά ήταν ένα εσωτερικό isdn modem το οποίο χρησιμοποιώ ακόμα σαν φαξ (μετά την dsl)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.