Jump to content



Υπαρχει μετατροπέας απο pdf σε word?


xylokastro

Recommended Posts

Ψάχνω μετατροπέα για να κάνω ενα αρχειο pdf σε word. θέλω αυτό το αρχείο να το μετατρέψω γιατί θέλω να το επεξεργαστώ δλδ να αλλάξω το μέγεθος των γραμμάτων , να το χωρίσω σε ξεχωριστές σελίδες κλπ , ξέρετε κανέναν?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι το full acrobat (και το pro) έχουν επιλογή μόνο για export comment

αλλά βέβαια όπως είπε και ο unstop μπορείς να το επεξεργαστείς απευθείας εκεί ή να κάνεις copy-paste το κείμενο σε word (και export τις εικόνες) και να δουλέψεις εκεί (υπό την προυπόθεση βέβαια ότι το κείμενο είναι σωμένο με την μορφή κειμένου και όχι σαν εικόνα - πχ μία σκαναρισμένη σελίδα που έχει γίνει pdf)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Doom

το acrobat 6 pro κανει export σε doc το εχω δοκιμασει.

σωστός :T: (με save as για την ακρίβεια)

για την επεξεργασία σε κείμενο βέβαια απαιτείται το pdf να έχει προέλθει από καθαρή μορφή κειμένου

Link to comment
Share on other sites

Nαι ,αλλά όχι σε όλα .Υπαρχουν pdf`s που ειναι κλειδωμενα και δεν μπορεις να τα μετατρεψεις.Τουλαχιστο εγω δεν τα εχω καταφερει.Οσο για προγραμμα που να κανει την μετατροπη δεν βρηκα κατι αξιολογο,ειδικα για pdfs που να ειναι γραμμενα στα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

ABBYY PDF Transformer is a powerful but easy-to-use PDF conversion utility that transforms any types of PDF files into editable formats without retyping and reformatting.

Process PDF files from any source, including scanned PDFs and PDFs generated from within computer applications.

Open PDF files directly in Word and Excel for immediate editing

Export to MS Word, Excel, HTML, and TXT formats.

All formatting elements (tables, columns, lists, and graphics) are replicated and can be edited.

Process an entire PDF file or selected pages.

Supports password-protected PDFs.

Runs either as a plug-in from your favorite M*crosoft Office applications or as a stand-alone wizard which guides you through the entire conversion process.

και το Link

http://fr7.abbyy.com/pdftransformer/Transformer01TB.exe

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.