Jump to content



Μνήμες για intel icore 920 ?


speedman_26

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
ανάλογα τις ανάγκες σου και κατ επέκταση την χρήση που κάνεις! θα τις παντρέψεις με αυτές που έχεις ή θα βγάλεις αυτές?

αυτες που εχω ειναι 3x1 gb αναγκαστικα πρεπει να βγουν για να μπουν οι αλλες 3 για να εχω triple channel

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αλλες 3χ1 δεν το χανεις το triple channel.

Προσωπικα αν ειχα ελευθερια χρηματων θα πηγαινα στα 12 γιγα κι ας ηταν και αχρειαστα.

Τωρα αν το pc στην υπογραφη σου ειναι ενημερωμενο , εστω και με περιορισμενο budget θα αλλαζα καρτα γραφικων και οθονη και θα εβαζα 6 γιγα μνημη.(και θα επαιρνα κι εναν ssd).

Kατα τ αλλα μια χαρα. (και θα εβαζα και μια after market ψυκτρα στη cpu εστω και με 25 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αλλες 3χ1 δεν το χανεις το triple channel.

Προσωπικα αν ειχα ελευθερια χρηματων θα πηγαινα στα 12 γιγα κι ας ηταν και αχρειαστα.

Τωρα αν το pc στην υπογραφη σου ειναι ενημερωμενο , εστω και με περιορισμενο budget θα αλλαζα καρτα γραφικων και οθονη και θα εβαζα 6 γιγα μνημη.(και θα επαιρνα κι εναν ssd).

Kατα τ αλλα μια χαρα. (και θα εβαζα και μια after market ψυκτρα στη cpu εστω και με 25 ευρω)

Το pc ειναι αυτο της υπογραφέις δεν το εχω πειράξει. Ψυκτρα δεν άλλαξα γιατι ξερω τα προβλήματα με το πλάινο ανεμιστήρα. Εχει δηλαδη 6 dimm η μητρική που εχω

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα εχεις οταν βαλεις θηριοψυκτρα και μνημες με τεραστια fins.

Αν οι μνημες ειναι low profile (οπως αυτες που σου προτεινα) ή η ψυκτρα δεν ειναι κτηνος , δεν εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα εχεις οταν βαλεις θηριοψυκτρα και μνημες με τεραστια fins.

Αν οι μνημες ειναι low profile (οπως αυτες που σου προτεινα) ή η ψυκτρα δεν ειναι κτηνος , δεν εχεις κανενα προβλημα.

Δηλαδη βάζω 3 μνήμες δίπλα στις άλλες και εχω πάλι triple channel

Link to comment
Share on other sites

αν θές να κρατήσεις τις παλιές μνήμες και να βάλεις και καινούργιες κοίτα απλά να είναι στα ίδια χαρακτηριστικά (mhz και timings και voltage) για να μην κάθεσαι να παίζεις με ρυθμίσεις στο bios και να αποφύγεις τα όποια τυχών προβλήματα.

Αν δεν θές να παντρέψεις παλιά με νέα (ξηλώσεις δηλαδή τις παλιές) μην σκας με τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.