Jump to content



DSL από Vivodi


kalxas

Recommended Posts

ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΕΛΕΗΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΕΧΩ DSL VIVODI ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΣΥΝΔΕΣΑ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΕΝΩ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΗΜΑ!!!!! ΤΙ Μ@Λ@ΚΙ@ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

οκ! Εγκατέστεισα το ΑΤΑ της CISCO που μου το έδωσαν απο τη VIVODI μαζι με το MODEM. Η συνδεσμολογία είναι σωστή αλλά όταν σηκώνω το ακουστικό δεν υπάρχει σήμα! Το κόκκινο led στο ATA ανάβει κανονικά και στο ακουστικό ακούω τα μπιπ που κάνουν τα πλήκτρα όταν τα πατάω αλλά μέχρι εκεί! Δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ένας φίλος μου που μένει δέκα λεπτά έξω από την Αθήνα δεν μπορεί να βάλει κι εγώ έβαλα αλλά δεν λειτουργεί η τηλεφωνική γραμμή!!! και μου δώσαν και δύο αριθμούς!!! Αυτός εκεί στη Λάρισα που λες έχει τηλέφωνο με τη Vivodi;

Link to comment
Share on other sites

Με τον ΟΤΕ έχω ξεκόψει παντελώς!!! Τώρα χωρίς τηλέφωνο το 13880 μπορώ να το πάρω μόνο από καρτοτηλέφωνο και με τηλεκάρτα με μονάδες (δεν τις χρεώνει αλλά δεν παίρνει αλλιώς) και το πρόβλημα είναι ότι μετά από ένα λεπτό κόβει τη γραμμή!!! Σε ποιό email μου είπες να στείλω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΧΡΗΣΤΟΣ

Κι εμένα ένας φίλος μου που μένει δέκα λεπτά έξω από την Αθήνα δεν μπορεί να βάλει κι εγώ έβαλα αλλά δεν λειτουργεί η τηλεφωνική γραμμή!!! και μου δώσαν και δύο αριθμούς!!! Αυτός εκεί στη Λάρισα που λες έχει τηλέφωνο με τη Vivodi;

Θα βάλει η έβαλε και έχει παροχή από την ίδια τη vivodi μέσα από το site της vivodi αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasfot [14-09-2004 16:56]

Η γρηγορότερη λύση είναι να ζητήσετε από τον ΟΤΕ μια γραμμη ISDN πάνω στην οποία

μπορεί να υλοποιηθεί άμεσα το ADSL.

Μόλις σας εγκαταστήσουν την ISDN θα ειναι χαρά μας να σας εξυπηρετήσουμε και να σας προσφέρουμε

πρόσβαση ADSLnet by Vividi.

Με εκτιμηση

Φωτάκης Τάσος

www.acorn.gr

Αυτό γίνετε και σε εμένα ?

Είχα κάποτε isdn και τώρα δεν έχω , δεν γίνετε τώρα?

Επίσης μόνο αν κάνω αίτηση isdn θα μπορώ να έχω πρόσβαση ADSLnet by Vividi ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ασχετο, η βιβοντι τις τελευταιες μερες σερνεται κυριολεκτικα, το παρατηρησε κανενας?

ναι υπηρχε ενα προβλημα σημερα σε μενα και απο εχτες δεν κατεβαζε σωστα κατα τα αλλα δεν παρατηρησα μεγαλες πτωσεις

Link to comment
Share on other sites

προχθές μετά της 12 ήταν όλα νεκρά πήρα στην υποστήριξη και είπαν ότι πέσαν routers, κατά της 3 σχεδόν επανήλθε αν θυμάμαι καλά... Σήμερα 2π.μ μέχρι το πρωί 10 και βάλε σερνόταν αλλά τώρα φαίνεται οκ, δε ξέρω μακάρι να μη επαναληφθεί...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα από εκεί γιατί ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ στα email!!! και μου είπαν ότι δεχθήκαν επίθεση από ιό!!!:alien: Μου είπαν ότι κατα το βράδυ θα έχει φτιάξει το τηλέφωνο αλλά αρχή-δια με ρίγανη! :rant:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ασχετο, η βιβοντι τις τελευταιες μερες σερνεται κυριολεκτικα, το παρατηρησε κανενας?

Εγώ έχω προβλήματα ταχύτητας εδώ και κανα μήνα. Έχω Vivodi via OTE (όλα βέβαια τα πληρώνουμε στη Vivodi, γιατί αυτή κανόνισε για όλα) 384/128 (περιοχή Ηλιούπολη, Αθήνα) και σερνομαι.... παραπάνω από 28-30 ΚΒ δεν έχω δεί ποτέ μου ... Κάποια στιγμή στην αρχή, ίσως....

Κάποια απάντηση/λύση/πρόταση γι' αυτό...;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.