Jump to content



DSL από Vivodi


kalxas

Recommended Posts

τα προβλήματα λύθηκαν. :)

Αγαπητοί συνδρομητές,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα σημαντικά προβλήματα που εμφανίστηκαν στο δίκτυο της Vivodi Telecom τις προηγούμενες ημέρες, εντοπίστηκαν στις επιθέσεις Distributed Denial of Service (DDoS) που πραγματοποιήθηκαν στο δίκτυό μας.

Oι επιθέσεις DDoS εκμεταλλεύονται υπολογιστικά συστήματα παγκοσμίως, δημιουργώντας τεράστια κίνηση στο δίκτυο του θύματος της επίθεσης, υπερφορτώνοντάς το.

Στην περίπτωσή μας πραγματοποιήθηκαν ανάλογες, μικρής έκτασης επιθέσεις, τις οποίες εντοπίσαμε εγκαίρως, με αποτέλεσμα όμως τη σκόπιμη μείωση της κίνησης προς αποτροπή επέκτασης του προβλήματος.

Από την πλευρά μας έχουμε πλέον πάρει όλα τα δυνατά μέτρα και βρισκόμαστε σε ετοιμότητα για να αποφύγουμε παρόμοιες καταστάσεις στο μέλλον.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας,

Vivodi Telecom

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από greekfragma

Τηλέφωνο άμεσης επικοινωνίας: 6947-899070

Fax: 22940-93054

E-mail: info@acorn.gr

Υπεύθυνος: Φωτάκης Αναστάσιος

ΕΡΩΤΗΣΗ..........................κανενα σταθερο δεν υπαρχει?

αν θελετε μπορειτε να μας γραψετε το προβλημα και το τηλεφωνο σας και θα σας καλεσουμε εμεις. Ευχαριστουμε info@acorn.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Αυτό γίνετε και σε εμένα ?

Είχα κάποτε isdn και τώρα δεν έχω , δεν γίνετε τώρα?

Επίσης μόνο αν κάνω αίτηση isdn θα μπορώ να έχω πρόσβαση ADSLnet by Vividi ?

παρακαλουμε στειλτε μας με ενα e-mail το τηλεφωνο σας για να δουμε τι καθεστως ισχυει. info@acorn.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από EvilHawk

Μια απορία!

Ούτε δικό σας FAQ δεν μπορούσατε να γράψετε στο www.acorn.gr ?

Είναι αντιγραφή από το www.aDSLgr.com 100% !! :TD:

Αν προσέξετε καλύτερα στο τέλος της σελίδας, φυσικά και αναφέρεται η προέλευση.

Δεν χρειάζεται να είστε τόσο καυστικός. Όλοι να βοηθήσουμε προσπαθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasfot

Αν προσέξετε καλύτερα στο τέλος της σελίδας, φυσικά και αναφέρεται η προέλευση.

Δεν χρειάζεται να είστε τόσο καυστικός. Όλοι να βοηθήσουμε προσπαθούμε.

Μόλις το βάλατε κύριε Φωτάκη. Δεν το είχε. Και μην μου πείτε ότι το είχε. Την έχω κρατήσει τη σελίδα.

Φιλικά πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasfot

Αν προσέξετε καλύτερα στο τέλος της σελίδας, φυσικά και αναφέρεται η προέλευση.

Δεν χρειάζεται να είστε τόσο καυστικός. Όλοι να βοηθήσουμε προσπαθούμε.

Αγαπητέ κύριε, θα προτιμούσα να αναφέρατε "φυσικά και προστέθηκε η προέλευση" διότι στην κασαρισμένη σελίδα μου δεν έχω το "By ADSLGR.COM" ενώ στην refreshed το έχω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση,

αν θελω να βαλω dsl και dsl-phone

χρησιμοποιοντας το δικτυο της vivodi,

και καταργωντας τον οτε.

θα πρεπει να εχω κοψει απο πριν την παροχη απο τον οτε? ή μετα την ολοκληρωση της εγκαταστασης απο την vivodi? 'η δεν εχει σημασια?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ zarra. Γενικά δεν έχει σημασία αφού μπορείς να έχεις και 2σύρματο από Vivodi ξεχωριστό και OTE ή shared.

και ένα ακόμα mail σαν ενημέρωση γιατί δε ξέρω πόσοι από μας χρησιμοποιούμε το mail account μας...

Αγαπητοί συνδρομητές,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω προγραμματισμένων εργασιών στο δίκτυό μας, θα υπάρξει ολιγόλεπτη (συνολικά 10 περίπου λεπτών) διακοπή στην παροχή των υπηρεσιών DSL την 26/09/2004 μεταξύ 01:00 & 03:00.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας,

Vivodi Telecom

Link to comment
Share on other sites

Τhnx again endu,

το διαβαζα χ8ες αυτο που εστειλες.

αλλα το καλυτερο μαλλον ειναι να παω απο κει και να μου τα πουνε, και να τους πρηξω στις ερωτησεις....

παντως πραγματικα ΔΕΝ παει αλλο με το pstn....

Link to comment
Share on other sites

Mε το pstn σίγουρα πλέον είναι γολγοθάς αφού πληρώνεις τα κερατιάτικα σου αν είσαι internetόβιος.

To μόνο που θα σου πω σχετικά με τη Vivo είναι μη βάλεις μέσω OTE και μη βάλεις αν θες χαμηλά pings στο AIX... κατα τα άλλα τουλάχιστον Θεσσαλονίκη είναι κιριλέ...

Link to comment
Share on other sites

"To μόνο που θα σου πω σχετικά με τη Vivo είναι μη βάλεις μέσω OTE και μη βάλεις αν θες χαμηλά pings στο AIX..."

ενοειται για αυτα που προανεφερες :shifty:

και κατι αλλο που εμαθα και δεν ξερω αν ισχυει (λογικα ισχυει) ειναι το εξης. Αν εχεις δυναμικη ιπ και βαλεις μετα το dslphone, αποκτας στατικη ιπ...δηλαλη...τρελο πανυνηρι με το σπιτισιο serverako

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.