Jump to content



Αγορά οθόνης αυτοκινήτου


fab

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,έχω ψηθεί σοβαρά να αγοράσω μία οθόνη για το καινούργιο αυτοκίνητο μου!!

Έχω το polo 1.2 tsi μοντέλο του 2011 και ο μόνος λόγος που θέλω να το κάνω αυτό είναι διότι δεν παίρνει USB stick το εργοστασιακό μηχάνημα!

Σκέφτηκα να πάρω ένα απλό cd/dvd player που να παίρνει στικάκι αλλά η θέση για να μπει ειναι 2DIN εαν τα λεω σωστα και αν γίνει κάποιο κάλυμα ωστε να κάτσει θα φαίνεται πολύ γύφτικο το αμάξι και είναι κρίμα!

Οπότε για αυτο κοιταω τις οθόνες!!

Έχετε να μου προτείνεται κάτι??

Μεχρι στιγμής έχω δει αυτές

Pioneer AVH-X1500DVD | Skroutz.gr

Pioneer SPH-DA01 AppRadio | Skroutz.gr ( αυτη εδω συνδέεται μονο με iphone?? )

Sony XAV-63 | Skroutz.gr

Μέχρι τα 300 μπορώ να φτάσω!!!

Στο αυτοκίνητο αυτη τη στιγμη ειναι δυο ηχεια στις μπροστινες πορτες και αργοτερα θα μπουν και στις πισω καθως εχει θέσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα κάποια μονάδα από την τελευταία σειρά της Pioneer.

Το AVH-X1500DVD είναι ό,τι πρέπει, εκτός αν χρειάζεσαι Bluetooth για να συνδέεις κινητό, να μιλάς κλπ., οπότε χρειάζεσαι το AVH-X2500BT που είναι λίγο πιο ακριβό.

Το SPH-DA01 AppRadio που έχεις βρει παίζει μόνο με iPhone απ' ό,τι καταλαβαίνω και είναι και προηγούμενο μοντέλο (δεν θα το έπαιρνα).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα κάποια μονάδα από την τελευταία σειρά της Pioneer.

Το AVH-X1500DVD είναι ό,τι πρέπει, εκτός αν χρειάζεσαι Bluetooth για να συνδέεις κινητό, να μιλάς κλπ., οπότε χρειάζεσαι το AVH-X2500BT που είναι λίγο πιο ακριβό.

Το SPH-DA01 AppRadio που έχεις βρει παίζει μόνο με iPhone απ' ό,τι καταλαβαίνω και είναι και προηγούμενο μοντέλο (δεν θα το έπαιρνα).

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!!

Το Bluetooth δεν με καιει κιολας αλλα ειναι ενα + εάν το εχεις!!

Κάτι άλλο!!Πρέπει να προσέξω τις διαστάσεις για να δω εάν ταιρίαζει ή αρκεί να είναι 2DIN??

Θα κάτσει ακριβώς ή υπάρχει περίπτωση να έχει κενά ή να μην χωρέσει??

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, 2-DIN σημαίνει συγκεκριμένες διαστάσεις (180 x 100mm) οπότε μη σε απασχολεί αυτό.

Αλλά για να ταιριάξει στη θέση του εργοστασιακού, θα χρειαστείς κάποιο bracket/προσαρμογέα σαν αυτό:

screenshot072_medium.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, 2-DIN σημαίνει συγκεκριμένες διαστάσεις (180 x 100mm) οπότε μη σε απασχολεί αυτό.

Αλλά για να ταιριάξει στη θέση του εργοστασιακού, θα χρειαστείς κάποιο bracket/προσαρμογέα σαν αυτό:

screenshot072_medium.jpg

Αυτό χρειάζεται σίγουρα ε??

Γιατί μέτρησα λιγο τις διαστάσεις του μαμα και είναι κατα πολύ μεγαλύτερο!!!

Μπορώ να ζητήσω ένα τέτοιο απο το μαγαζί ή πρέπει να πάω απο την αντιπροσωπεια να αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

μήπως να περάσεις καλύτερα από κάποιο κατάστημα να σε βοηθήσουν από το να πηγαίνεις ψάχνοντας και να πάρεις κάτι που ίσως να μην ταιριάζει;

Η αγορά δεν μ συμφέρει ν γίνει από εδώ γιατί οθόνη κάτω από 500 ευρώ δεν βρίσκεις!!

Για αυτό κάνω αυτήν την έρευνα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα σε ενα κατάστημα στην πολη μου και μου εκανε της εξης προσφορα!!!

Pioneer AVH-X1500DVD | Skroutz.gr Αυτη την οθονη

κομπλε με τοποθετηση,θελει extra βαση για να κουμπώσει στο αμάξι μου (κανει 30-40 ευρω)

με κεραια ραδιο με ενισχυτη και κατι αλλο για τα καλωδια,πλεξουδα!!!

360 ευρω!!

Επιπλέον για ηχεια 2 πίσω μαζι με εργασιες επεκτάσεις καλωδίων κάτι Clarion oval 400w συνολο 60 αυτα!!

Τιμή ολα 420 αντε να του τα παω 410!!!

Η ερώτηση μου τα clarion ειναι καλά ηχεία ποιοτικά???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.