Jump to content



Επιλογή ανεμιστήρων


vasi

Recommended Posts

Παλιότερα δεν ισχύει,το ψυγείο δεν το είχα εγκατεστημένο,ούτε τους ίδιους ανεμιστήρες

το σύνολο των ανεμιστήρων είναι οχτώ,μαζί και όλα τα υπολειπα εκτός τροφοδοτικού τα δοκίμασα με ανεξάρτητη τροφοδοσία !! στροφές όπως είπα και παραπάνω είναι στις 700 οι τρεις 140 του κουτιού έχουν λάστιχο ,δεν έχουν κραδασμούς είναι ήσυχα.

Ο κυρίως ύποπτος είναι το τροφοδοτικό.

Σου ειπα οτι το τροφοδοτικο δεν παιζει,(ασχετα με τα fans),διοτι εαν δεν αλλαξες τροφοδοτικο προσφατα,ο θορυβος θα ηταν απο πριν.Τhermaltake σε 750w εχω εγω,και εκτος απο το οτι ειναι φοβερα δυνατα τροφοδοτικα με Efficiency ανω του 85%...εχουμε την ιδια σειρα,και προσωπικα ουτε ακουγεται,με πολλααα χρονια λειτουργιας.Τωρα σου ειπα ειναι πανευκολο να βρεις τον ενοχο.Εαν βγαλεις ολα τα ανεμιστηρια και αφησεις μονο το τροφοδοτικο θα δεις εαν ειναι αυτο υπευθυνο(σταματα ενα ενα τα ανεμιστηρια με προσοχη και με το δακτυλακι σου ενα ενα και θα βρεις πιο φταιει).Εγω ετσι κανω ολα τα χρονια.Το δακτυλακι το βαζεις στο σημειο που γυρναει το ανεμιστηρι και οχι στην φτερωτη).Εαν δεν ειναι αυτο,τοτε ενα ενα τα ανεμιστηρια.Αλλα 8 δεν ειναι και λιγα να ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.