Jump to content



Καινούργιο pc


AsuS

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Φίλε μου εξαρτάται καθαρά από το budget σου...

Αν έχεις θέσει ως όριο τα 1000€, τότε πας σε i5 3470/3570 με asrock z77 extreme 4 ή asus p8h77-v, δεδομένου ότι θες να ρίξεις κάτι παραπάνω σε κάρτα γραφικών και ότι θα πάρεις ssd, πράγμα που κατά τη γνώμη μου είναι το ιδανικότερο και το πιο value money set-up για gaming.

Αν είναι να πας σε i7 3770 και 7970, τότε ξεφεύγεις αρκετά χρηματικά. Ωστόσο, αν είσαι διατεθειμένος να τα σκάσεις, τότε προφανώς θα πάρεις ότι καλύτερο μπορείς, οπότε go for it !

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτά τα κουτιά γίνεται να μπουν με την asrock z77 extreme 4 ?>????

THERMALTAKE VN40006W2N COMMANDER MS-I USB3.0 SNOW EDITION

AEROCOOL STRIKE-X ONE BLACK

COOLERMASTER RC-330U-KKN1 ELITE 330U BLACK

Nαι αν ειναι να παρεις καποιο απο τα παραπανω παρε το aerocool

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις κλειδωμένο επεξεργαστή όπως ο i7 3770 και ο i5 3470, δεν υπάρχει

λόγος να πάρεις την asrock γιατί δεν θα αξιοποιηθεί, αφού η μητρική είναι για

overclocking και οι επεξεργαστές αυτοί είναι κλειδωμένοι.

Με αυτούς τους επεξεργαστές πας στην asus h77 που έδειξες εσύ.

To κουτί που σου πρότεινα είναι πολύ καλύτερο από αυτά που δείχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό που διαφοροποεί την asrock είναι το o/c. Αν δεν κάνεις γιατί να την πάρεις?

Δεν είναι καλύτερη σε κάτι άλλο...

Ακριβότερη μητρική δεν σημαίνει γενικά και αόριστα καλύτερη μητρική.

Ακριβότερη μητρική σημαίνει επιπλέον συγκεκριμένες δυνατότητες.

Αν δεν σε ενδιαφέρουν ή δεν μπορείς να τις αξιοποιήσεις δεν έχει νόημα η αγορά της.

Δεν είναι καλύτερη ποιοτικά η asrock από την asus, ούτε καλύτερες επιδόσεις έχει.

Όποια μητρική και να βάλεις, το ίδιο θα αποδίδει το σύστημα. Η asus δίνει και +1 χρόνο

εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

θα σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια είναι καλύτερο να πάρω τον i7 3770 για να παίξω dota 2,lol,dota,κανα 2-3 call of duty και κανα hitman absolytion η να πάρω τον i5 3570k ???εάν μου απαντήσετε τον i5 πέστε μου και καμια μητρική..αμα μου απαντήσετε i7 μην μου πείτε μητρική

Link to comment
Share on other sites

θα σας ρωτήσω κάποια πραγματάκια είναι καλύτερο να πάρω τον i7 3770 για να παίξω dota 2,lol,dota,κανα 2-3 call of duty και κανα hitman absolytion η να πάρω τον i5 3570k ???εάν μου απαντήσετε τον i5 πέστε μου και καμια μητρική..αμα μου απαντήσετε i7 μην μου πείτε μητρική

Έχουν απαντηθεί αναλυτικά φίλε asus αυτά. Πάρε τον i5 3470 είτε με την asus h77, είτε με την μητρική που

πόσταρε ο από πάνω φίλος. Η διαφορά του 3470 με τον 3570Κ είναι το overclocking. Αφού δεν σε αφορά, πας

εκεί.

Link to comment
Share on other sites

αρα αφου δεν ασχολουμαι με o/c περνω τον 3470 με asus καλυτερα η asrock H77..

καλύτερα να πάρω gigabyte radeon hd7970 3gb H saphire 7950?? θα πάρω σίγουρα 8gb ram...Α και τορα θελω να σας ρωτησω κάτι είναι καλύτερος ένας υπολογιστης με (Ιntel i5 750 @ 2.66ghz,asus p7h55-m,asus gtx 650,4gb ram , 650watt τροφοδ,windows 7 ultimate 64bit,1tb σκληρος H είναι καλύτερος με (Intel i5 3470 3.20ghz,asus p8h77-v,gigabyte radeon hd 7970 3 gb,8gb ram,650watt τροφοδ,window 7 ultimate 64bit,1tb σκληρος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.