Jump to content



Τσαφ ...και επανεκκίνηση!


skfn

Recommended Posts

Όλα ήταν καλά στο σύστημα της υπογραφής μου για 4-5 μήνες όταν για πρώτη φορά πριν από 2 εβδομάδες και μόλις είχε φορτώσει τα windows 7 ακούστηκε ένα "τσαφ" και έκανε επανεκκίνηση.

Δεύτερη φορά σήμερα όταν στο ξεκίνημα μου ζήτησε να κάνει chkdsk , βρήκε κάτι το διόρθωνε άλλα πάλι στα 5-10 πρώτα λεπτά στο 53% περίπου, πάλι "τσαφ" και επανεκκίνηση.

Εδώ πρόλαβα να δω ότι έσβησε για λίγο το led του ανεμιστήρα και άναψε αμέσως.

Μετά ολοκλήρωσε το chkdsk και έκτοτε όλα καλά.

Καμιά αλλαγή δεν έχει γίνει σε hardware to διάστημα αυτό.Δεν "μύρισε" τίποτα καμένο.

Θερμοκρασίες καλές, αντέχει κάθε test με το OCCT.

Είναι πάνω σε ένα belkin UPS.

Κάθε βοήθεια δεκτή, ...πριν είναι αργά!

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι το τσαφ δεν προερχεται απο το belkin? Δοκιμασε να βαλεις υπολογιστη και οθονη στις υποδοχες που ειναι μονο για surge protection.

Σίγουρος, όχι δεν είμαι.

Πιθανό, γιατί το τσαφ ακούστηκε καθαρά, όπως τα μικρά μυγάκια που σκάνε στις αντιστάσεις το καλοκαίρι, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να κάνει το ups να "πέφτει" απότομα στο ξεκίνημα ενώ σε πλήρες φορτίο (στα test) αντέχει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.