Jump to content



Project : Xilence Interceptor Pro


THANOSJ3

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα :)

Ωρα σιγά σιγά να παρουσιάσω το κουτάκι μου...

Ας πω λιγα λόγια στην αρχή για το κουτάκι...

*Απο πού να αρχίσω..Καταρχάς εχει απίστευτες δυνατότητες modding εξού και η επιλογή μου :)

Θα πώ κάποια θετικά και αρνητικά..

*++*

-Μου άρεσαν πολύ τα φίλτρα στο side panel όπως και κατω του τροφοδοτικού...

11hqypv.jpg

-Εύκολα στο βάλε βγάλε αλλα και πλύσιμο ;)

-Παρα πολύ εύκολη πρόσβαση για τους σκληρούς..βαζεις τον σκληρό τσούπ σπρώξιμο μεσα και έγινε η δουλεία :)

-6θέσεις για 3,5ιντσων σκληρους και 4για 2,5κυριως ssd Πιστευω θα ταιριάξουν κουτί με το κουτί :woot:

*--*

-Ενα βασικό μειον του κουτιού κυρίως αισθητικά σαν λόγος ειναι το side panel να μην έχει full plexi έτσι ώστε ο χρήστης να έχει προσβασή με το μάτι μέσα...έχει μονο ενα μικρο ορθογώνιο κομμάτι απο το οποιό πάντως δεν βλέπεις απολύτως τιποτα :p :fist:

-Επίσης τα clips στα 5.25 bays που για να καταλάβεις ποτε ποιάνουν πρέπει να το κρατας κουμπωμένο και να κουνήσεις το dvd η οτι αλλο τοποθετησεις στην 5,25 μέχρι να κεντράρουν.

-Η τιμή του για καινούργιο ειναι Απλησίαστη θα έλεγα κυρίως για τα ελληνικά δεδομένα...

-Κάτι πολύ βασικό που με δυσαρέστησε ήταν επίσης τα καλώδια για τα 2front panel..τα οποιά αιωρούνται κυριολεκτικά χωρίς να έχουν κάποιο πλαστικό η έστω μιά βάση απο πίσω να τα στηρίζει..

*anefdt.jpg

Λίγα πραγματάκια ειπα και στα + - δεν ειναι ολα απλώς ανέφερα ενδεικτικά κάποια..

--------------------

Το σύστημα που θα χρησιμοποιήσω και θα στήσω ειναι :

Cpu : Intel i7 2600K

Mobo : Asus Maximus IV Extreme - Z

GPU : MSI 6790 X 2 Crossfire

RAM : Corsair DDR3 XMS3 1600mhz 4gb x2 κατα ώρας αλλα θα γινει αγορα ακομα χ2 ;)

PSU : Deer 1000Watt

Fan Controler : Skythe KazeMaster Pro 6channel

Τώρα απο θέμα ψύξης ξαναγύρισα στον αέρα δυστηχώς για λίγο καιρο μέχρι καταλήξω σε τι ακριβώς θα περάσω στο νερό :)

Η αρχική μου σκέψη ειναι 1ψυγειο 480mm στο ταβανι push fans..στην κάτω πλευρα του κουτιού να μπεις απο μέσα ενα 360mm ψυγειο με push και pull απο πάνω..για τα 2πανω ψυγεια δεν θα πάω σε πολυ χοντρες επιλογες σε θέμα πάχους...Επίσης..εχω χωρο λογω της αφαίρεσης του hdd cage και 5.25 bays πανω..οποτε εκει σκεφτομαι ενα 140mm αν με παίρνει Monsta...ακομα το σκέφτομαι γι αυτό..

Και τέλος να μπεί σε 2κάτω θυρες 5.25 ενα reservoir με μια αντλία εκει..

Ενα ακόμα reservoir σε στυλ σωλήνα δεξια της μητρικής κάθετα..

Και κατω κατω δεξια του κουτιου κάτω απο τα hdd cages μια αντλία..

Η ψύξη θα πάει κυρίως σε Cpu-Ram-mobo..

πιστεύω να δώσω 60+ευρο για καθε μπλοκ για gpu δεν αξιζει στα μοντέλα αυτά...

Και κάποιες φωτογραφίες :)

Ζητώ συγνώμη για την ποιότητα-αναλυσή αλλα ειναι απο κινητό ;)

2ptb8nl.jpg

wbevlt.jpg

ejstwi.jpg

swtlr6.jpg

nou16p.jpg

95pvvb.jpg

2rftyts.jpg

6s7sll.jpg

2mrf9c2.jpg

ncfmhl.jpg

160dkqx.jpg

otomfr.jpg

10oi4o6.jpg

2enotap.jpg

s1uofm.jpg

fw1wyw.jpg

33tnnl1.jpg

Η συνέχεια τις επόμενες μέρες μόλις γινει παραλαβή extension cables και μπει το hardware μεσα. :)

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.