Jump to content



ΝΕΕΣ ΤΙΜΕΣ!! Parts κάργα απο Amilo, Acer, Hp κλπ..


jpapageorge

Recommended Posts

hp-hdx-16.jpg

fujitsu-siemens%20amilo%20pa%203553_3.jpg

35267_open.jpg

Πωλούνται απο λάπτοπ με καμένες μητρικές μα και λειτουργικά:

HP HD X16:

Οθόνη 16" μέσα στα πλαστικά της, άθικτη - 70€

CPU Intel - 30€

DDR2 2 x 2GB PC 6400 - 40€

Blueray DVD-RW - 40€

Μπαταρία (διάρκεια πάνω απο ώρα) - 25€

Heatsync - 20€

WiFi καρτούλα - 20€

Πλαστικά, καπάκια, σασί κλπ - 30€

Μητρική καμμένη, όποιος τη θέλει για επισκευή μπας και.. - 15€

Futzitsu Siemens Ailo Pa 3553 - Λευκό:

Ολόκληρο στα 80€ με καμμένη μητρική.

Το λάπτοπ είχε δουλέψει κάτω απο 3 μήνες όταν κάηκε, είναι σα να το αγόρασε κάποιος σήμερα εμφανισιακά!

Toshiba Satelite L10-117

Λειτουργικότατο και γενικά σε πολύ καλή κατάσταση με 256MB Ram - 50€.

Για άμεση επικοινωνία τηλέφωνο!

Δημήτρης

+306947249383

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το toshiba L10 θελω να ρωτήσω τι δίσκο εχει και αν εχει ελέγχει ο δίσκος με το Hard Disk Sentinel Pro

Έχει 40άρη δίκσο και σε εγκαταστάσεις που του έκανα προχθές φίλε μου πειραματιζόμενος με Android 4, Ubundu, Windows XP κλπ δεν κώλωσε πουθενά, όλα πήγαν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Το x16 τι βλάβη έχει η μητρική; Κάνει power on αλλά δεν δείχνει ή δεν κάνει καθόλου poweron; Είναι με VGA 9600 ή GT130;

Προσπαθεί να κάνει power on Και σβύνει καταυθείαν φίλε.

Κάποιες φορές δείχνει πως θα ξεκινήσει μα τίποτα..

Την 9600 έχει επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 40άρη δίκσο και σε εγκαταστάσεις που του έκανα προχθές φίλε μου πειραματιζόμενος με Android 4, Ubundu, Windows XP κλπ δεν κώλωσε πουθενά, όλα πήγαν μια χαρά.

το καταλαβαίνω αυτο που λες αλλα ρωταω για την ουσιαστικη λειτουργικη κατασταση του δισκου επειδη ειναι πολυ παλιος και μολις του βαλεις ενα διαγνωστικο προγραμμα τοτε δειχνει παρα πολλα bad sector τα οποια δεν εμποδιζουν την αρχικη εγκατασταση των windows αλλα μετεπειτα θα σου μηνει ο σκληρος στα χερια .....και αυτοι οι σκληροι ειναι ακριβοι οποτε το λαπτοπ θα μου κοστισει διπλασια+

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαίνω αυτο που λες αλλα ρωταω για την ουσιαστικη λειτουργικη κατασταση του δισκου επειδη ειναι πολυ παλιος και μολις του βαλεις ενα διαγνωστικο προγραμμα τοτε δειχνει παρα πολλα bad sector τα οποια δεν εμποδιζουν την αρχικη εγκατασταση των windows αλλα μετεπειτα θα σου μηνει ο σκληρος στα χερια .....και αυτοι οι σκληροι ειναι ακριβοι οποτε το λαπτοπ θα μου κοστισει διπλασια+

Απο τη δική μου πείρα σαν τεχνικός ξέρω πως δε μπορούν να εγκατασταθούν σωστά -εως και καθόλου- τα XP σε κακό δίσκο ή ελαττωματικές μνήμες.

Και μου έκανε κανονικά εγκατάσταση και δούλεψε κανονικά στο πλήρες setup τους, κάτι που δε μπορεί να γίνει σε προβλήματα δίσκων ή μνημών, θα υπάρχουν τουλάχιστον μπλε οθόνες.

Ότι αποφασίσεις αδελφέ, να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Aν οντος μιλας σαν τεχνικος κανεις τεράστιο λαθος ,σαν πολλους αλλους βεβαια <τεχνικους> σε αυτη την χωρα.

Μπορείς να ερθεις να δεις το δικο μου λαπτοπ που εχει τον ιδιο δισκο με τον δικο σου και ενω το διαγνωστικό προγραμμα βρισκει αρκετα bad sector η εγκατάσταση λειτουργικου ολοκληρωνεται κανονικα αλλα θα χτυπήσει καπου παρακατω τις επομενες μερες.

Για του λογου το αληθες σε παροτρύνω να σηκώσεις φοτο αφου τρεξεις πρωτα στο λαπτοπ toshiba το έγκυρο διαγνωστικο προγραμμα που σε παροτρεινα σε προηγούμενο μήνυμα

Λεγαται αν δεν το ξερεις Hard Disk Sentinel Pro 4.20

Oλα αυτα τα συζηταμε γιατι με ενδιαφέρει το λαπτοπ αλλα τον διαγνωστικό ελεγχο δεν θελω να τον κανω κατόπιν <εορτης>

Link to comment
Share on other sites

Και λάθος και τεράστιο ρε φίλε;;;

Σαν όλους τους "τεχνικούς" σε αυτή την χώρα;

"Για του λόγου του αληθές" θέλεις απλά να με σπρώξεις να κάνω αυτό που θέλεις φίλε μου για να κάνεις τη δουλειά σου.

Σαν όλους τους "τεχνικούς' λοιπόν της Ελλάδας θα σου πω πως δε μου λες κάτι διαφορετικό απο αυτό που σου απάντησα:

"Και μου έκανε κανονικά εγκατάσταση και δούλεψε κανονικά στο πλήρες setup τους, κάτι που δε μπορεί να γίνει σε προβλήματα δίσκων ή μνημών, θα υπάρχουν τουλάχιστον μπλε οθόνες."

Με λίγα λόγια δηλαδή, κανονικά έκανε εγκατάσταση (σαν το δικό σου) και γενικό setup, και αν υπήρχε πρόβλημα θα άρχιζε τα περίεργα χωρίς να το πολυκαθυστερήσει, όπως μου είπες και εσύ δηλαδή:

"το διαγνωστικό προγραμμα βρισκει αρκετα bad sector η εγκατάσταση λειτουργικου ολοκληρωνεται κανονικα αλλα θα χτυπήσει καπου παρακατω τις επομενες μερες."

Με λίγα λόγια λοιπόν μιας και δεν καταλαβαίνω πια γενικότερα με ποιό τρόπο σήμερα οι άνθρωποι παίρνουν τέτοια θάρρος -και θράσος συνεπώς- απέναντι σε άλλους, (εκτός βέβαια αν είσαι κανα 16χρονο πιτσιρίκη που το πουλάκι του μόλις έβγαλε τρίχες...) δεν το πουλάω για πάρτι σου δικέ μου.

Σε ευχαριστώ και να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.