Jump to content



More cooling Please.


lazarosleon

Recommended Posts

Εχω την Η70, πολυ καιρο, και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, και απο την σχετικη ησυχια της αντλιας και απο τους 2 εξτρα ανεμιστηρες που εχω βαλει γιατι οι ''μαμα'' ουρλιαζανε. XIGMATEK - PRODUCT

Μιας και λενε πολλοι, οτι με μεγαλυτερο ψυγειο, εχεις και πιο καλη κυκλοφορια νερου κλπ κλπ, λεω να παρω μια κορυφαια λυση της Corsair ''Hydro Series™ H110 280mm Extreme Performance Liquid CPU Cooler''. Αν φυσικα, ταιριαζει στον επεξεργαστη μου. Πως θα χορεσει στο 2110 που εχω?? Μαλλον για κορυφη μερια το κοβω, αυτα θα τα αναλαβει απο εδω προφανως καποιο ατομο.

:hehe:

Εκτος και αν υπαρχει αλλη λυση, Non Custom, γιατι με τα ρακορ κλπ, εγω, δεν τα παω και τοσο καλα.

Ο λογος φυσικα για τον οποιο θελω να κανω τετοια αλλαγη, ειναι γιατι κατα πρωτον , θα αλλαξω επεξεργαστη και δευτερον θα κλοκαρω 24/7 πανω απο τα 3.8.

Οι γνωμες σας, προτασεις σας, δεκτες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω να έχει s775 η Η110.

Intel™ LGA 1150, 1155, 1156, 1366, and 2011

Όταν λες 3,8 κλοκάρισμα εννοείς στον νέο επεξεργαστή ή στον q5500; Γιατί για καινούρια cpu στα 3,8 η Η70 θα σε καλύβει ΧΑΛΑΡΑ-ΛΑΛΑΛΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

η custom ακουγεται καλη σαν ιδεα ομως το ολο συνολο της σαν ογκο πιανει πολυ παραπανω απο μια Η100/110 που απλα θα μπει οροφη και τελος!

και αλλο τα 100/130€ και αλλο τα 300φευγα...

Link to comment
Share on other sites

η custom ακουγεται καλη σαν ιδεα ομως το ολο συνολο της σαν ογκο πιανει πολυ παραπανω απο μια Η100/110 που απλα θα μπει οροφη και τελος!

και αλλο τα 100/130€ και αλλο τα 300φευγα...

τοτε παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

:hmm:

να δωσει τοσα λεφτα για custom σε ενα επεξεργαστη 5 ετιας?

συμφωνω μαζι σου σε αυτο απλα την custom μπορεις να την χρησημοποιησεις και αργοτερα σε καποιο αλλο hardware. φιληκα παντα μιλαω:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα μιλαμε φιλικα, γνωμες λεμε και συμβουλες. αλλα και με την Η100 πιστευω η την Η110, παω και σε νεο επεξεργαστη αργοτερα, ακομα και σε 5 χρονια απο σημερα. :). Εξαλλου, την Custom Λυση, την αποφευγω. Εχω απο καπου αλλου και εγω τις φοβιες μου, σε θεματα τετοια.

Link to comment
Share on other sites

:thank_you2:

Φυσικα μιλαμε φιλικα, γνωμες λεμε και συμβουλες. αλλα και με την Η100 πιστευω η την Η110, παω και σε νεο επεξεργαστη αργοτερα, ακομα και σε 5 χρονια απο σημερα. :). Εξαλλου, την Custom Λυση, την αποφευγω. Εχω απο καπου αλλου και εγω τις φοβιες μου, σε θεματα τετοια.

οκ εσυ θα ξερεις καλητερα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.