Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

We spent a month filming that sequence which was 20 minutes long," Harington says. "A month, a solid month. It equated to about a minute of footage a day. It was heavy and it was important to me that it worked because it's a really important beat in the Game of Thrones story. I thought it was brilliant. I really, really loved it. I was so proud of it and happy with it. I never pat myself on the back but I thought, why not? It was great!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο δημοφιλής κι αν είναι η σειρά, το budget είναι περιορισμένο. Οπότε αναγκαστικά κάποια επεισόδια είναι πιο light σε δράση ώστε να κοστίζουν λιγότερο και τα λεφτά να πηγαίνουν σε σκηνές όπως αυτή στο τελευταίο επεισόδιο.

6 millions per episode δεν το λες και περιορισμενο.

Απλα το υφος των βιβλιων και κατ επεκταση της σειρας ηταν αλλο και οχι αυτο που ειδαμε χθες.

Οι προσευχες μου και μερικων αλλων εισακουστηκαν και πεταξαν στα σκουπιδια τον μαρτιν και ειδαμε οτι ειδαμε(το οποιο παρ οτι ωραιο ηταν αρκετα ακυρο δεν κολαγε με την σειρα)

Καλιο αργα παρα ποτε.

Και προβλεπω να γινονται περισσοτερα επεισοδια σαν το χθεσινο...

Λογικά αυτό ήταν το peak της σεζον. Τα υπόλοιπα δύο προβλέπονται μέτρια :p

Το επομενο επεισοδιο λεγετε The Dance of Dragons...

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ βαρετό επεισόδιο που απλά αναλώθηκε σε ατάκες.. το τέλος κλασικά έδωσε στο θεατή την αίσθηση πως δεν έφυγε άδικα μια ώρα από τη ζωή του. Όταν έκλεισε τα μάτια της ήταν η ίδια στιγμή που είπα μέσα μου τι θα γίνει, ούτε τώρα θα εμφανιστούν;; Ευτυχώς έγινε! Λίγο φάουλ (για μένα) βέβαια το ότι έκατσε δόρυ πάνω στο δέρμα του δράκου.

Πάνε οι παλιές δόξες της σειράς νομίζω κι απλά προσπαθούν να μη χάσουν τους υπάρχοντες τηλεθεατές. Αυτή η σεζόν σχεδόν έφυγε με 2 καλά τέταρτα χοντρικά. Δεν θυμάμαι τι ακριβώς έγινε στη κάθε μια από τις προηγούμενες σεζόν, αλλά σε αυτή, φοβάμαι πως 3-4 γραμμές, θα αρκούν για να την περιγράψουν. Ίσως ήταν και το τίμημα στο ότι ήθελε να μας φέρει πιο κοντά στους χαρακτήρες που έχουν απομείνει (δεν είναι κ λίγοι).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά πλέον έχει ανέβει πολύ στα 2 τελευταία επεισόδια και για πρώτη φορά νιώθω ένα άγχος/σασπένς όπως στην 1η σαιζόν που δεν είχα διαβάσει τα βιβλία ακόμα.

Ελπίζω μόνο να μην έφυγε κ πέταξε μακριά με όλο το μπάτζετ της σαιζόν σήμερα η κοπελιά ώστε να έχουμε ένα δυνατό φινάλε.

Από την άλλη αν το Winds of winter δεν βγει σε 10 μήνες πλέον δεν ξέρω αν θα θέλω να βλέπω την σειρά η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σαπιλα το 9 ..... απολυτος τιποτα δεν εδειξε 

Κοιταξα το ρολοι .... βλεποντας να ειχε παει 1 και σκεφτομουν τι σκ@τ@ εβλεπα τοση ωρα

 

 

 

aKP0e81_460s.jpg

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.