Jump to content



A Game Of Thrones: Genesis [RTS]


Nephiλiμ

Recommended Posts

Έπρεπε να φτάσουμε μία εβδομάδα πριν την κυκλοφορία του πολλά υποσχόμενου strategy A Game of Thrones: Genesis για να δούμε gameplay από το παιχνίδι, αλλά… κάλλιο αργά παρά ποτέ. Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε το πρώτο gameplay trailer του A Game of Thrones, το οποίο δείχνει τον κόσμο/χάρτη και λίγο από τις μάχες του τίτλου. Η μάχη για τον θρόνο αρχίζει στις 29 Σεπτεμβρίου. Θα ασχοληθείτε;

sauce:Game20.gr

Video:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=TwRQZNk2LrY]A GAME OF THRONES - GENESIS: OFFICIAL TRAILER - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δε μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις το παιχνίδι. Κατ' αρχήν νομίζω πως διάλεξαν λάθος genre. Αντί για RTS, θα μπορούσαν είτε να το έχουν υλοποιήσει ως μίξη Turn-Based Campaign με RTS μάχες (σαν τα Total War) είτε ως ένα RPG ή MMORPG.

ΥΓ. Θα ήταν εκπληκτικό ένα mod για το Shogun 2 με Game of Thrones θεματολογία.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δε μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις το παιχνίδι. Κατ' αρχήν νομίζω πως διάλεξαν λάθος genre. Αντί για RTS, θα μπορούσαν είτε να το έχουν υλοποιήσει ως μίξη Turn-Based Campaign με RTS μάχες (σαν τα Total War) είτε ως ένα RPG ή MMORPG.

ΥΓ. Θα ήταν εκπληκτικό ένα mod για το Shogun 2 με Game of Thrones θεματολογία.

Βασικα εχει ξεκινησει η αναπτυξη του ΠΟΛΛΑ χρονια.

Πολυ πριν γινει η σειρα απο το ΗΒΟ και καλυπτει λεει 1000 χρονια απο το lore.

Oυτε εμενα με εψησε ιδιαιτερα και η ιδεα του MOD μου φαινεται καλυτερη.

Ειδαμε τι εκαναν με τα LOTR mods.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχει ξεκινησει η αναπτυξη του ΠΟΛΛΑ χρονια.

Πολυ πριν γινει η σειρα απο το ΗΒΟ και καλυπτει λεει 1000 χρονια απο το lore.

Oυτε εμενα με εψησε ιδιαιτερα και η ιδεα του MOD μου φαινεται καλυτερη.

Ειδαμε τι εκαναν με τα LOTR mods.

Το Total War community έχει κάνει απίστευτη δουλειά. Έχουν ρίξει πολλές ώρες μοντάρισμα. Και δε νομίζω θεματολογία με τέτοια απήχηση να μη βρεθεί ως mod σε κάποιο από τα παιχνίδια.

Πάω να ψάξω μήπως είναι στα σκαριά κανένα και επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά υπάρχουν ήδη mods. :D

Westeros: Total War

Το κακό είναι ότι μοντάρει το "παλιό" Medieval 2. BTW το mod αυτό πρέπει να είναι τουλάχιστον του 2009 (πριν από τη σειρά).

Westeros: Total War Wiki

Από ότι είδα υπάρχει και ένα άλλο mod, αυτή τη φορά για το NWN 2.

A Game of Thrones (Neverwinter Nights 2) Wiki

Link to comment
Share on other sites

Το λες σε γενικές γραμμές φαντάζομαι αυτό. Ότι δε σου αρέσουν τα παιχνίδια φαντασίας. Γιατί αν το λες συγκεκριμένα για το Game of Thrones, τότε είναι σαν να λες το Hobbit και ο Άρχοντας να μην έχουν Hobbit μέσα. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.